další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak se pěstuji vilíny?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
trhovnice
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 18:21    Předmět: Jak se pěstuji vilíny? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak se pěstují vilíny? A dají se vůbec koupit? Tudle jsem je viděla v botanický zahradě, ale nemůžu na ně kápnout.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Návrat nahoru
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 9. 1. 2006, 10:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vilíny vyžadují dostatek prostoru. Zprvu rostou pomalu, ale časem dosahují větších rozměrů a nemají rády řez. Vilínům se daří v humózních, svěžích a stále mírně vlhkých půdách. Spokojí se s neutrální nebo mírně kyselou zemí, pouze vilín viržinský snáší i půdy vápenité. Půdu je možné vylepšit přidáním kompostu nebo rašeliny. Nikdy je nevysazujeme na suchá, vyprahlá stanoviště. V létě, zvláště je-li dlouho sucho, jsou vděčné za zálivku. Vyžadují dostatek světla, ale snáší i mírné zastínění. Na suchých stanovištích je snadno poškodí sluneční úpal. V našich podmínkách jsou otužilé a zimní mrazy je poškozují jen zřídka. V tomto ohledu patří k nejvděčnějším v zimě kvetoucím dřevinám, protože exotické asijské druhy jako ocasatec (Stachyurus), zimnokvět (Chimonanthus) či lískovníček (Corylopsis) vyžadují chráněná stanoviště, neboť jejich květy snadno namrzají. Vilíny dobře rostou a netrpí chorobami, škůdci ani okusem zvěří. Špatně však snášejí přesazování. Množí se poměrně obtížně. Vilíny vysazujeme nejlépe na podzim z kontejnerů. Dbáme na to, aby rostliny neměly poškozený kořenový systém. Přes zimu povrch půdy pro jistotu namulčujeme zetlelým hnojem, kompostem nebo rašelinou. Mladé rostliny pravidelně zaléváme.

Vilíny by jste si mohl objednat zde 321 763 278.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: po 9. 1. 2006, 13:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Germi: Vy mate nejake zahradnictvi ? Smile
Návrat nahoru
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 9. 1. 2006, 17:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Anonymní: Ne Smile To zahradnictví ani neznám. Našel jsem ho na internetu a vilíny dodávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 23. 2. 2006, 12:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vilín jsem koupila na podzim v zahradnictví v Říčanech u Prahy za 400 Kč, ale měli jenom jeden. Je žlutý a už má poupata, jen rozkvést, ale to počasí mu to bohužel stále nedovoluje. Sháněla jsem ho dost dlouho, než jsem byla úspěšná. Přeju hodně štěstí ve shánění. Helča
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 18. 5. 2006, 9:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vilín je i letnička, ale už je asi pozdě na výsev. I když roste rychle mohl by i letos něco udělat. Semena mají v Bamaxu.
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group