další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Nevím, co napadlo břeč?an?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
melanna
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 16. 6. 2006, 10:26    Předmět: Nevím, co napadlo břečťan? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám dotaz ohledně choroby břečťanu:

mam napadený břečťan něčím co má pod listy jakoby takovou bílou pavučinku a pokrytou tečkami. Listy začali bělat (jsou pokryté bílými droubočkými tečkami, které v některých případech nahrazují skoro úplně zelenou barvu listu), v nejhorších částech začínají listy od venkovních krajů hnědnout - vypadají jako spálené. Choroba postupuje od hlíny ke koncům, kde jestě než zajde celá větev rostou zdravé listy.

Tak jednak jsem zjistila na jiném břečťanu (bohužel už totálně zničeném), že to je nejaký druh hmyzu (droboučký žluťoučký) vytvářející pavučinu po celé rostlině. Foto brzy dodám. Ty své břečťany zatím řeším tak, že se to snažím sundávát ručně a docela to pomáhá, ale uplně jsem to nezničila.

Pokud někdo ví jak se toho zbavit úplně, poraďte prosím.
Děkuji melanna


Naposledy upravil melanna dne čt 3. 8. 2006, 11:05, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 6. 2006, 10:22    Předmět: Re: Nevím, co napadlo břečťan? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
melanna napsal:
Mám dotaz ohledně choroby břečťanu:

mam napadený břečťan něčím co má pod listy jakoby takovou bílou pavučinku a pokrytou tečkami. Listy začali bělat (jsou pokryté bílými droubočkými tečkami, které v některých případech nahrazují skoro úplně zelenou barvu listu), v nejhorších částech začínají listy od venkovních krajů hnědnout - vypadají jako spálené. Choroba postupuje od hlíny ke koncům, kde jestě než zajde celá větev rostou zdravé listy.

Poraďte prosím jak na toho neřáda. Děkuji melanna


S tímhle, Melanno, budete muset k odborníkovi, případně to vyfotit a poslat snímek. Pak budeme chytřejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
kokutek
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 20. 6. 2006, 12:04    Předmět: brectan Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to ho napadla tvoje mama...
Návrat nahoru
melanna
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 7. 8. 2006, 8:55    Předmět: co napadlo břečťan Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jednak jsem zjistila na jiném břečťanu (bohužel už totálně zničeném), že to je nejaký druh hmyzu (droboučký žluťoučký) vytvářející pavučinu po celé rostlině. Foto brzy dodám. Ty své břečťany zatím řeším tak, že se to snažím sundávát ručně a docela to pomáhá, ale uplně jsem to nezničila.

Nesetkal jste se s něčím podobným?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 7. 8. 2006, 14:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To vypadá na svilušky, vyžadují sucho. Tento déšť posledních dní by je měl zahubit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
melanna
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 7. 8. 2006, 18:43    Předmět: co napadlo břečtan Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jestliže se tedy jedná o břečťan pěstovaný v květináči v kanceláři, pomohlo by nějaké rosení?
Děkuji

Melanna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Křečková Jana
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 7. 8. 2006, 19:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Svilušky jsou potvory a taky mi čas od času ožírají pokojové břečťany. Pokud není zrovna pod nulou, "vyhazuju" milé břečťany na zdravé povětří - na zahradu, na balkón...a nechám je tam jeden až dva měsíce. Po té době je většinou jasné, že to pomohlo: sviluše nesnáší průvan,déšť a nízké teploty. /A já zase nesnáším jedy, i když vím, že vhodně volený postřik by byl rychlejší a účinnější Laughing / Pak břečťany přesadím "do čistého" a vezmu zpátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 8. 8. 2006, 13:58    Předmět: Re: co napadlo břečtan Odpovědět na téma Odpovědět s citací
melanna napsal:
Jestliže se tedy jedná o břečťan pěstovaný v květináči v kanceláři, pomohlo by nějaké rosení?
Děkuji

Melanna


To je břečťan v kanceláři? No to jsou určitě svilušky, to je jasné. Takže mlžit, mlžit, mlžit a svilušky občas odstranit mechanicky. Už se nevrátí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group