další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak se mám zbavit hryzců?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Edisson
Anonymní

PříspěvekZaslal: po 19. 6. 2006, 21:34    Předmět: Jak se mám zbavit hryzců? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poradí někdo, jak se efektivně zbavit hryzců? Různé pasti jako na krtky nepomáhají a hryzci zdatně drtí zahradu (stromky , okurky, papriky...... Question Question
Návrat nahoru
Já sama
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 20. 6. 2006, 9:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Moje švagrová úspěšně použila dýmovnice. Mohu se jí zeptat na přesný postup. Nicméně po jedné aplikaci byla bez hryzců...
Návrat nahoru
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 6. 2006, 10:00    Předmět: Re: Jak se mám zbavit hryzců? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Edisson napsal:
Poradí někdo, jak se efektivně zbavit hryzců? Různé pasti jako na krtky nepomáhají a hryzci zdatně drtí zahradu (stromky , okurky, papriky...... Question Question


Existují dvě metody. První je méně učinná. Je to vyhánění hryzců průvanem. Tito hlodavci nesnášejí průvan, takže pokud se vám podří do nor dostat vítr, máte vyhráno. Ale hryzec se bude bránit a bude měnit systém chodeb.

Velmi účinnou metodou jsou otrávené návnady, nazývají se Ratron a lze je zakoupit v obchodech s potřebami pro zahrádkáře. Oblíbené pokrmy (mrkev, řepa) se napustí látkou, která brání krvetvorbě u hryzců. Do 7 dnů od pozření uhynou v norách a neohrožují predátory, kteří by je pozřeli.

Třetí metodou je klasická fretka. Musíte si ji pořídit, chovat a občas ji vypustit do zahrady. Ona si už na hryzcích smlsne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Edisson
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 22. 6. 2006, 8:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím o radu , kde sehnat uvedené dýmovnice ? Zahrada je na svahu, vyplavení nepřichází v úvahu , snad trochu "čmoudíků" pomůže. Dík
Návrat nahoru
Hektik
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 22. 6. 2006, 9:52    Předmět: Jak na hryzce Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mam stejny problem, navic je zahrada obklopena plotem s betonovou podezdivkou, takze hryzce musim vyhubit, protoze nemaji jak utect. Osvedcilo se mi jedine reseni - patrony Rodex. Ty po shoreni vyvijeji ve styku s vhlkosti fosforovodik, ktery je podobne jedovaty jako kyanovodik. Klicem je ale vyhubit selou populaci pokud mozno naraz. Znamena to tedy vsechny nory zhruba co 3 metry prerusit vykopem a z kazdeho smeru do nory strcit vyhorelou patronu, utesnit a mirne zalit. Na stredne velky pozemek si rovnou kupte 10 baleni Rodexu (50 patron) a pocitejte s tim, ze vam prace zabere cele odpoledne. Patronu se daji koupit v Baumaxu v Praze Chodove (mozna i v jinych Baumaxech) a levneji take v drogerii ve Zlatnicke v Praze.
Návrat nahoru
Já sama
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 22. 6. 2006, 13:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přesně tenhle způsob použila moje švagrová. Jen zdůrazňovala, že je nutné udělat to najednou...
Návrat nahoru
Edisson
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 27. 6. 2006, 19:28    Předmět: Patrony Rodex Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji všem za rady , nyní jsem našel na internetu odkaz http://www.e-rodex.cz/cz/index.php?id=vyku...mp;np=Vykuřovací%20patrony.
Hned zkusím jejich podslední přání, prázdniny snad nepřežijou Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Edisson
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 3. 7. 2006, 21:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Po dlouhé době se mi podařilo sehnat vykuřovací patrony, které mají název Krounex a ještě se nechají na Internetu sehnat za cenu cca 55,- Kč za 4 kusy v balení Mad Razz Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peppino58
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 31. 10. 2006, 9:44    Předmět: o použití fretky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fretky nevyžadují při chovu velkou péči. Jsou skromné a žerou prakticky vše; maso ovšem nesmí chybět. Chovají se v zajetí proto, že se jich používá k lovu králíků. Zpola nasycená fretka se vpouští
do králičí díry a králíci vyhnaní malou šelmičkou ze svých úkrytů bývají pak venku odstřelováni nebo chytáni. Někdy se stane, že fretka se v noře nasytí. Sežere kus králíka nebo králičí mládata a usne. Její majitel musí pak dlouho čekat, než si fretka odpočine a vyleze zase na povrch. V některých zemích chovají fretky k lovu potkanů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 31. 10. 2006, 14:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ad Edisson: Při použití vykuřovacích patron se často stane, že po určité době se hryzci zase objeví...
Ale zkuste to. Pokud je na zahradě budete opět mít, doporučuji otrávené návnady, i když je to drsnéSad
Těch se ale nikdy nesmíte dotknout holýma rukama, hryzci by vás ucítili. Takže před přípravou návnady si promněte ruce mokrou! hlínou, pak na návnadu přenesete maximálně její pach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group