další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak se pěstuje drobnoplodé kiwi?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fanda
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 17:10    Předmět: Jak se pěstuje drobnoplodé kiwi? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak se pěstuje drobnoplodé kiwi? Prý u něj nemusí být dvě rostliny. Díky.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Návrat nahoru
Anina
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 17:57    Předmět: kiwi Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já ji pěstovala v 500 m nad mořem a vždycky vymrzla. Asi se to hodí někam na jižní moravu. nedočkala jsem se ani jednoho plodu a pak mi to sežrala srna.
Návrat nahoru
Pája z hor
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 3. 5. 2006, 20:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ani ve výšce 375 m n. m to nebylo o moc lepší. Asi 6 let rostlo, dokonce i kvetlo, ale plody ani jeden. Pak došla trpělivost a kiwi vyběhlo i s kořeny Laughing
Návrat nahoru
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 4. 5. 2006, 6:21    Předmět: Re: Jak se pěstuje drobnoplodé kiwi? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fanda napsal:
Jak se pěstuje drobnoplodé kiwi? Prý u něj nemusí být dvě rostliny. Díky.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu


Nemusí. Je to samosprašný druh. Ale skutečně plodí jen ve vinařských oblastech, nebo místech s dobrými mikroklimatickými podmínkami. Vyžaduje hodně živnou půdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Moll
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 4. 5. 2006, 15:47    Předmět: kivi Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to s tou samosprašností nemá nijak valný. U nás měla jedna rodina dlouhou dobu dvě sazenice samice a plodit začalo až když jsem na druhém konci dědiny utrhl pár kvítků samce a opylil.
Že by vymrzla actinia arguta (jako angrešt) to jsem neviděl a neslyšel a to máme 550m n.m. (maximálně konečky výhonů, ale ty mívaj i 4m), actinia chinensis (velké kivi prý jak z obchodu) je prý náročnější než vinná réva a stejně dozrává až v listopadu a později. Vzhledem k tomu, že dospělý keř na zdi zabere ca 4 m, srnka která by ho chtěla ožrat by odcházela pěkně nacpaná. Naopak pro dobrou regenerační schopnost si ji lidi sázejí poblíž slepic (musí uchránit sazenici první dva roky) potom už slepice uštipují listy a větvičky na které dosáhnou, čímž velké kivi nijak neohrozí a samy mají zajištěn přísun zeleně. U nás se to zdá jako zatím nejlepší popínavka, která navíc dává jakous takous úrodu (s tím množstvím to nebylo valný - věnuji se mu teprve krátce) Roste hodně, nepotřebuje údržbu, proto ji i množím.
Návrat nahoru
1carly8
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 10. 9. 2006, 15:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pestujem cely rad subtropov uz viac ako 20 rokov.Byvam na juhozapadnom Slovensku 200 mnm vo vinohradnickej oblasti.Mozem konstatovat,ze drobnoplode kiwi patri k mojmu najoblubenejsiemu ovociu.Chutou sa mu nevyrovna u nas asi nic/je to asi tym,ze ono dozreje do botanickej zrelosti na kriku-co velkoplode iba vo vynimocnych rokoch/.Spolahlivo rodi kazdy rok,bez chorob a skodcov,s min.opaterou.Staci zimny rez a v lete zalievka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 6. 11. 2006, 19:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste si kliknout na www.Kiwiland.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 7. 11. 2006, 3:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Informace o kiwi a dalších exotických rostlinách najdete také zde:

http://www.citrusy.cz/search.php?rstext=al...a=15#kotva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group