další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jaká odrůda švestek se hodí do hor?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krakonoš
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 18:04    Předmět: Jaká odrůda švestek se hodí do hor? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem z hor a chtěl bych pěstovat trnky nebo švestky na slivovicu. Poradítě někdo dobrou odrůdu?
Návrat nahoru
Mičurin(smazano)
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 0:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
rekl bych ze slivy jsou dneska problem, stejne ti to sarka zrusi
_________________
Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Stanislaw (novy)
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 14. 4. 2006, 9:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den. Odpovědi od Mičurina si nevšímejte, je skutečně hodně trapná. Pokud jste z vyšších poloch, tak je třeba vysadit ranější odrůdy, aby Vám to spolehlivě vyzrálo. Sám mám sad peckovina a je to v pohodě. Konkrétní odrůdu a dobu zrání Vám řeknou v ovocné školce, kterou navštívíte. Jinak ale slivovice není jen o samotných švestkách, ale ještě o kázni při dalším zpracování. Přeji mnoho úspěchů!
Stanislaw
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 14. 4. 2006, 10:25    Předmět: Re: Jaká odrůda švestek se hodí do hor? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Krakonoš napsal:
Jsem z hor a chtěl bych pěstovat trnky nebo švestky na slivovicu. Poradítě někdo dobrou odrůdu?


Z raných odrůd lze doporučit Coloru, Katinku, Tegeru, Tipalu, Topfive a Topper.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Anonymní


PříspěvekZaslal: st 28. 6. 2006, 0:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nedávno jsem četl knihu od pana Chobotského, jmenovalo se to Příběhy slavných odrůd. Popisoval tam člověka kterej žil v Krkonoších a zřejmě dost vysoko. Pěstoval tam údajně i švestku a to asi obyčejnou domácí. Pokud jseš odříznutý od ostatních pěstitelů. Je dost velká šance, že se ti tam šarka nedostane, pokud si ji tam nezavlečeš s nakařenejma stromkama. Taky je dobrý, abysis tam nezavlekl škůdce.
Pokud to je nad 600, nemusely by ti každý rok dozrát. Záleží dost i na expozici a jestli je poloha chráněná.
Rané švestky většinou jako švestky nechutnaj. Oni to ani švestky nejsou. Možná se to v pálence stratí.
V Moravském Ovoci jsem narazil na velmi ranou pravou švestku "Brněnská" pochybuju ale, že se ti podaří sehnat. Možná by ti tam ani nerostla.

Snad tam najdeš nějaké použitelné informace
Zdraví Vítek
Návrat nahoru
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group