další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kdy odřezávat větve z borovice
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Saša(smazano)
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 3. 4. 2006, 18:30    Předmět: Kdy odřezávat větve z borovice Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám borovici - pinus nigra - rostlou ze dvou kmenů, a aby zdvojený kmen více vynikl, chci spodní větve odříznout. Poraďte, ve kterém ročním období tak mohu učinit, abych tomu stromu nijak neublížil. Díky Saša
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 3. 4. 2006, 20:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Doporučuji v zimě, když nemrzne a větve nejsou křehké a dobře se větve řežou a je čistý řez. Jinak ale i od července do listopadu, kdy borovice už nemají tolik mízy. Poznáte i tak, že nové výhony už zdřevnatěly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 4. 2006, 0:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám jinou zkušenost. Je nejvyšší čas. Pravda, míza teče, ale jehličnany stříháme dokud pupeny nezačnou tvořit jehličí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Saša(smazano)
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 8:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak teda nevím, ze dvou odpovědí jsem tam kde jsem byl, nicméně do víkendu mám čas se rozhodnout, děkuji Saša
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 10:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ono závisí, co chcete dělat. Řezat staré větve? Tak na to je čas opravdu v zimě, teď bude borovice už ronit. Ale můžete to zkusit. Jinak já jsem mluvil o pravidelném formování borovic. To se dělá na jaře, kdy se vyvinou dlouhé pupeny, ale na nich ještě není jehličí. Znáte to, připomíná to dlouhé svíčky na konci větví. A ty se v plovině zalomí. Tak se tvarují borovice každý rok na jaře. Pokud je ale potřeba radikální zásah, je to nejlepší v předjaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Saša(smazano)
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 5. 4. 2006, 10:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Potěšil jste mě Martine a děkuji Vám za radu. Saša
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 28. 2. 2007, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nezapomeňte letos ořezat Vaši borovici, teď by se to hodilo!!!!
Zdravím, Mcl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group