další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Prosím, pomozte mi se slimáky.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 21. 2. 2007, 12:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Beru zpět a omlouvám se,jak je vidět chybami se člověk učí.Hned jak bude opravdové jaro tak to těm svým musím nějak vysvětlit.Mají totiž k nim volný přístup,a nemají o ně zájem.Ale možná je to také krajové,že jich mají už dost tak o ně nemají zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 2. 2007, 0:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Napadá mě ještě jedno vysvětlení. Naštěstí (musím to zaklepat) se u nás na zahradě moc slimáků nevyskytuje, takže slepice je mají spíš jako zpestření. A taky to může být dáno druhem. Našim slepičkám chutná slimáček síťkovaný, ale jak by si poradily s takovým slimákem největším, to nevím. Od lidí, kteří mají na zahradě po dešti černo (neuvěřitelné množství vyplavených slimáků největších), jsem slyšela, že tihle slepicím vůbec nejedou. Ty máte asi Vy, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní


PříspěvekZaslal: čt 22. 2. 2007, 19:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
.NO NĚJAKÉ TY MENŠÍ SLIMÁKY SLEPICE SLUPNOU,ale ty velké to už nechtějí.Já je buď zašlápnu,posolím nebo posypu tím vápnem.Nejvíce jim chutnají ,čerstvě vyrostlé okurky, když mají dva lístky. Confused
Návrat nahoru
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 23. 2. 2007, 9:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No naše slepice na ty veliké oranžové jen čučej a vypadají jakoby by mi říkali "jsi se zbláznil, házet nám toto" prý jsou hořký a proto jim nechutnají. Takže vyhrávají ty kačeny. Jenomže doma nemáme žádný rybníček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
Krausová
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 27. 2. 2007, 10:49    Předmět: slimáci Odpovědět na téma Odpovědět s citací
také jsme měli hodně slimáků a ted už pár let jsem žádnýho neviděla.kolem celé zahrady jsem rozsypala pruh vápna se solí asi 30cm.široký.takový jako ohraničený plot.zbývající slimáky ze zahrady jsem sesbírala a vypustila na louku.vápno koupíte ve stavebninách a sůl v potravinách té nepotřebujete moc asi 5kilo.udělejte to během roku 3x a máte vyhráno.
Návrat nahoru
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 27. 2. 2007, 17:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Slimáci jsou vděčné téma a trápení všech zahrádkářů. Rady se solí a vápnem nejsou od věci - a věřím, že to na čas zabere - ale nelze vápnit a solit zahradu v jednom kuse. Když zaprší můžete začít se vším znovu. Jak známo, slimejši mají rádi vlhko a hladký povrch. Místo soli by bylo lepší použít drobný štěrk (šotolinu) nebo mramorovou drť. Po tom se jim moc dobře neleze (odřou si bříško). Drtí se dají obsypat záhony, cestičky nebo okolí jednotlivých rostlin. Zkuste to, vždyť když se ty potvory přemnoží, je každá rada drahá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 5. 3. 2007, 22:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jim sypu ostrý písek. Ty moje bolí noha a jdou jinam. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group