další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jed na trávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 15. 3. 2007, 11:24    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jaký jed doporučíte na trávu a různý plevel, který roste v mezerách dlaždicového chodníku?
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 15. 3. 2007, 13:07    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Omezit růst trávy mezi dlaždicemi můžete různými přípravky, které účinkují na širokolisté plevele, třeba Lontrel 300 a Starane EC, (které jsou na trhu v malospotřebitelském balení pod označením Agrofit kombi či Bofix). Trávu jako takovou zničíte jen totálními herbicidy, ale pak musíte dát pozor, aby se přípravek nedostal i na záhony nebo k rostlinám okolo cesty. (Počítejte, že se přípravek dostane pod zem a steče i mimo cestu pod kořeny jiných rostlin, které rovněž zničí). Mezi totální herbicidy patří Roundup Biaktiv 100% koncentrát.
Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 13:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Irena Forejtová napsal:
Mezi totální herbicidy patří Roundup Biaktiv 100% koncentrát.
Forejtová (AZ)


Koupil jsem tedy ten Roundup Biaktiv. Mám ho na odstranění vegetace z chodníku použít opravdu v tom 100% koncentrátu, nebo ho mám naředit na těch 30 - 60 ml/1l vody, jak je psáno v návodu?

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 16:58    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
osobne_ja napsal:
Irena Forejtová napsal:
Mezi totální herbicidy patří Roundup Biaktiv 100% koncentrát.
Forejtová (AZ)


Koupil jsem tedy ten Roundup Biaktiv. Mám ho na odstranění vegetace z chodníku použít opravdu v tom 100% koncentrátu, nebo ho mám naředit na těch 30 - 60 ml/1l vody, jak je psáno v návodu?

V každém případě se řiďte návodem! (A doporučuji použít gumové rukavice). Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 17:01    Předmět: Re: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Irena Forejtová napsal:
(A doporučuji použít gumové rukavice). Forejtová (AZ)


Na co rukavice? Vždyť v návodu píšou, že to je normálně biologicky odbouratelné.

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 17:06    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já nevím jak vy, ale já bych si zdraví chránila. Máte jen jedno, a i když je "něco" odbouratelného, je každý postřik přece jen chemikálie. Opatrností není nikdy nazbyt, ale konejte podle svého uvážení. Byla to jen přátelská rada. Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 19:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Coca-Cola je také chemikálie a nikdo ji nepije v rukavicích. Když je něco biologicky odbouratelné, tak to přeci znamená, že je to životu a zdraví bezpečné.
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 19:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jistěže můžete,ale lepší a účinější je ho rozředit trochou vody,pokud máte aversi vůči rukavicím je to věc každého z nás,ale potom si raději pořádně opláchněte a umyjte ruce mýdlem a ošetřete vhodným krémem,zvláště při velké koncentraci!!!Ale malé připodotknutí aby jste nebyl překvapen!Roundup vám s trávou a plevelem samozřejmě pomůže,ale z estetického hlediska ho musíte ze spár vytrhat,a pokud se stačil ve spárách vysemenit tak tento proces v průběhu roku opakovat!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 21:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem přesvědčen, že kdyby bylo nutné při použití Roundupu navlékat si rukavice, tak by na to byl uživatel upozorněn v návodu. Žádné takové upozornění jsem tam nezahlédl.
Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 18. 3. 2007, 22:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Obecně platí, že při aplikaci chemických přípravků na zahradě se mají používat ochranné pracovní prostředky a nemá se jíst, pít a kouřit. Kromně Roundapu je teď na trhu další totální herbicid KAPUT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 19. 3. 2007, 17:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Už těm "totálním herbicidům" pomalu přestávám věřit. V pátek jsem ten Roundup aplikoval přesně podle návodu a po třech dnech je tráva v mezerách dlaždicového chodníku ještě zelenější a ještě vyšší. Asi to bude spíše kvalitní hnojivo.
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jeffe
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 19. 3. 2007, 19:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
osobne: možno ti tá trava teraz rastie tak dobre preto, lebo si ju pri tej aplikácii nedopatrením požehnal. Wink
_________________
Dulezite upozorneni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 17:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud jsi ztratil důvěru v chémii,tak existuje ještě jedno řešení,a tímje plynový hořák,nabízí a "doporučuje ho v některých nabídkáchBakker.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jeffe
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 18:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A znici ten plamenomet aj korienky?
_________________
Dulezite upozorneni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 21:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když nevěříš totálním herbicidům, navlíkni si rukavice a vytrhej ten plevel ručně. Nebo si objednej mix betonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 1:00    Předmět: ad osobně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Účinky chemického postřiku se neprojeví hned, několik dní to trvá. Látky se postupně dostávají do těla rostliny, ta potom uschne a můžete ji třeba vyhrábnout nebo vytrhnout ručně (jde to lehce) - podle toho, kolik jí je.
Aby postřik účinkoval, musí pořádně zaschnout, takže v době, kdy jej aplikujete, nesmí pršet.


Naposledy upravil Kateřina Hradová dne čt 22. 3. 2007, 1:03, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 1:03    Předmět: ad osobně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A ještě k rukavicím - já sama si vždy říkám, že je pro jistotu použiji, ale nakonec na to vždy zapomenu. Jde jen o to, abyste se postřikem nepolil, aby se vám nedostal do styku s pokožkou, pak by mohl vyvolat například nějakou alergickou reakci. Takže důležité je, jak jste (ne)šikovný. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 5:15    Předmět: Re: ad osobně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřina Dvořáková napsal:
Aby postřik účinkoval, musí pořádně zaschnout, takže v době, kdy jej aplikujete, nesmí pršet.


V době, kdy jsem jed aplikoval, tak nepršelo, svítilo slunce. Pršelo až druhý den po aplikaci jedu, to už by snad nemělo vadit, nebo jo?

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 11:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To by vadit nemělo, důležité je, aby nepršelo v den, kdy postřik aplikujete. Přesto doporučuji (i když to člověk někdy neodhadne) vybírat období, kdy opravdu svítí sluníčko třeba tři dny za sebou, pak jde podle mých zkušeností vše rychleji. Nenechte se odradit tím, že po třech dnech nevidíte výsledky. Než se něco změní, můžete čekat i deset dnů.
A teď ten sníh, to jsme nečekali, že? Pevné nervy! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 19:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás v Práglu žádný sníh není. To jsem tedy zvědav, jak bude ta tráva vypadat po 10 dnech od aplikace jedu. Do té doby budu mít asi místo chodníku prales.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 0:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevím zda to neděláš schválně,ale je ti těžké radit.Říkej si bez práce nejsou koláče a bez klečení na betonových dlaždicích a vytrhávání,vypalování a chemickém boji stejně práci použít budeš muset.Krteček ti radí samozřejmě výborně,jen ta vrstva betonu musí být u některých plevelů až 10 cm,jinak stihnou prorůst než beton uplně zatvrdne. Razz A vrchní spáry nedělej s těmi spodními,to by nemělo význam. Very Happy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 7:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
StanislavKrejcar: Prosímtě už nechlastej, nedokážeš pak sledovat téma diskuze. Já jsem se ptal na jed na trávu a ne na stavební úpravy chodníku.
Kapišto?
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já zapomněl,že razíš heslo,ručičky nebojte se vy makat nebudete,ženský ti stále dokola radí jak by jsi to měl udělat.Bohužel jsi asi z Brčekol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 9:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
StanislavKrejcar: Asi mi radí špatně, když 9 dní po aplikaci Roundup Biaktiv přesně dle návodu se tráva na chodníku stále vesele zelená. A určitě to není tím, že jsem při aplikaci jedu nepoužil rukavice.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 17:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkus tu koncentraci znovu přepočítat. Roundup je tak agresivní, že po 10ti dnech správného naředění by účinek musel být zřejmě vidět, když, tak alespoň první příznak - vadnutí. Zlikvidovala jsem tak i "husí packu" která je hodně odolná.
Likvidace je tím účinější, čím je větší listová plocha- prostě čím víc toho rostlina do sebe pojme, tím ji rychlejš zlikviduješ. Tak že nechat narůst lupena a pak stříkat.
A na kolik jsi to ředil?

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 18:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ředil jsem to přesně podle návodu, myslím, že to bylo v návodu napsáno 40 - 60 ml/1l. Byla to 125 ml lahvička Roundupu za 160 Kč. Přibližně polovinu jsem nalil do 1 litru vody, rozmíchal a nalil do ručního postřikovače, kterým jsem tu zelenou trávu postříkal. Vyhozené peníze, protože tráva roste vesele dál.
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 19:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak vydrž. Někdy to dýl trvá a tráva postupně sežloutne. Je fakt, že to zrovna levně nevychází, ale vyplatí se maximální koncentrace.
Podruhé Ti to určitě klapne a vychytáš si to. Já jsem taky tak začínala.
Tak schválně, dej potom vědět!

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 20:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nemám zájem se hádat!!!Ale napadá mne ještě jeden důvod zklamání z Randupu.A to nevhodný termín aplikace.Je chladno,i když se nám to nezdá,ale zemina není dostatečně prohřátá,v noci se teplota pohybuje kolem nuly.A tím se prodlužuje i reakční doba.Působení Randupu je na vzrostlý plevel v plném růstu,a to nyní ještě nenastalo.Jedině zkusit zkus KERB 50 W.Ale pozor aby jsi s ním nezasáhl co jsi nechtěl.A po aplikaci vyčkej dostatek času.Jinak se poohlédni v místě bydliště po agronomovi který to posoudí na místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 20:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
OK, počkám tedy ještě týden a pak uvidím, jestli ta tráva zežloutne. Ale moc tomu už nevěřím. Pokud nebude žádný úspěch, na kdy mám přichystat druhou dávku? Přeci nebudu čekat až na srpen, kdy bude ta tráva teprve v pořádném plném růstu. To už nebude chodník pod tou trávou ani vidět.
Question Question Question

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 22:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Čím větší je listová plocha plevele, tím víc látky se do rostliny dostane - a tím jistější a rychlejší bude její likvidace. Pokud tato dávka opravdu nepomůže, pak bych asi měsíc počkala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 27. 3. 2007, 15:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přikláním se k názoru Stanislava - je zima a "kapiláry" se stáhly.
Sakra chlapi, my zapomněli na fyziku. Very Happy
Osobně bych to pantere nechala být, spíš to příště foukni na podzim. Teď počkej, co to udělá ještě alespoň 14dní a pokud víc nevzrostou teploty, zbytečně si budeš tahat peníze z kapsy.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 27. 3. 2007, 18:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Červík: A při jaké teplotě můžu ten Roundup aplikovat? V přibaleném návodu o teplotě nic nepíšou. V době kdy jsem ho aplikoval, bylo venku slunečno a teplota kolem 12 °C.
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 27. 3. 2007, 18:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No, já sice nejsem žádný odborník, ale spíš to beru z praxe.
Stříkám prostě když už je teplo( teď je zima hlavně v noci), tedy když už běhám po zahradě v tričku. Prostě živiny i (míza),i jedy ..odborníci prominou, i v tý trávě kolujou pomalu, tím se zpomalí i rozklad. Pokud jsi to správně naředil, jak už jsi psal, tak to účinné bude, ale bude to nějaký čas trvat. I když jsem stříkala průběžně v letním počasí, ta úmrtnost té trávy nepřijde hned, ale asi tak, když, tak mě opravte, tak za 3 týdny, ale je to na 100%. Prostě teď bych se na to vybodla, nebo pokud ti to hodně esteticky vadí odkopla bych ty největší ručně, ale to zas překazíš ten "trávicí" proces. Abys tomu pomohl, tak to znovu foukni za 3 týdny a pro příště si tu trávu nenechávej přerost přes zimu a naposledy jí foukni v polovině podzimu.
Neboj, ono se to podá! Wink

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 29. 3. 2007, 14:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejlepe je začít s aplikací když je teplota kolem 10°C,ale jakmile teplota večer klesne k nule se působení zastavuje.A nelze moc spoléhat na vzdušnou teplotu ale tzv.zemní.Ještě mě napadlo potom nepoužívat v tomto případě rozprašovač ale roztok nanést štětcem,smetáčkem jen na spáry postižené plevelem a travou.Roundup působí pouze na zelenou část rostlin,při styku s půdou(zeminou)se neutralizuje a pozbíva účinku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 4. 2007, 20:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak dnes konečně ta tráva na chodníku zežloutla. Přeci jen ten Roundap funguje. Ale výsledek je vidět až po více než 20-ti dnech od aplikace. Zničeho nic to během jednoho dne všechno najednou zežloutlo a uschlo.
Smile Smile Smile

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 4. 2007, 21:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No tak to blahopřeju. Bylo to dost napínavý !!! Holt kdo si počká, ten se dočká. Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest - pravil klasik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 4. 2007, 23:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A je to! Very Happy Mr. Green Very Happy
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 9. 4. 2007, 10:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jinak co teď s tou žlutou trávou? Mám ji z toho chodníku už vytrhat, nebo mám nechat ten Roundap ještě nějakou dobu působit? Přeci jen není ten chodník s tou žlutou uschlou trávou nijak esteticky ladný pro oko.
Question Question Question

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 9. 4. 2007, 12:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Samozřejmě tu trávu po svátcích musíš mechanicky odstranit,vytrhat,to ti v tom žádná chémie nepomůže!A možná se připrav na to,že se ti tam po čase opět ukáže.Roundup nepůsobí na semena trav a plevelů.Ale mělo by toho být stále méně a méně.I když si myslím,že totální a věčná likvidace neexistuje,vždy se tam určité semínka objeví ale budeš je mít pod kontrolou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 9. 4. 2007, 17:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nemám co dodat. Jen bych vytrhávala, až tráva bude totálně ex!
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 7:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Červík napsal:
Nemám co dodat. Jen bych vytrhávala, až tráva bude totálně ex!


A jak se pozná, že je tráva "totálně ex"? Co když vršek bude vypadat, jako že je tráva už kaput, ale kořeny budou stále ještě funkční?
Shocked Shocked Shocked

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 18:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tráva bude suchá, asi jako seno, žluto-zrzavá - to odumřou i kořeny a jde dobře odstranit. Nebo to nechat být, což zase není tak estetické a tráva se rozpadne a odfoukne jí vítr, ale ve spárách chodníku zůstanou odumřelé chomáče kořenů a ty nějakým starým nožem , nebo špachtlí odstranit. V každém případě to bude chtít trochu tomu růčo-fůčo pomoci.
Potom budeš jen chodník udržovat - kde co občas vyroste, to foukneš.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 21:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na trávu mezi spáry v dlažbě je docela dobrý Casoron - sype se přímo a účinkuje totálně, takže neroste vůbec nic, ani neklíčí - púsobí i na semena. Účinnost je tak čtyři měsíce. Na záhon by dobrý nebyl, zanechává v půdě stopy po celou dobu účinnosti.
Jak tráva úplně zežloutne až do rezava po postřiku Roundupem, tak je opravdu po ní, a časem se chozením odrolí "do ztracena", i když to žádná krása není. Ale vytrhat jde dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 6:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ten jsem také zkoušela, ale je spíš vhodný na cestičky mezi záhony, asi by měl "osobně" problém nacpat ty granulky mezi spáry. Wink
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 12:12    Předmět: ad osobně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
osobne napsal:
Tak dnes konečně ta tráva na chodníku zežloutla. Přeci jen ten Roundap funguje. Ale výsledek je vidět až po více než 20-ti dnech od aplikace. Zničeho nic to během jednoho dne všechno najednou zežloutlo a uschlo.
Smile Smile Smile


No hurá, tak obávaný prales nehrozí Mr. Green Co se týče odstranění suchého plevele, jde krásně shrabat, máte to jedna dvě. Pokud je mezi dlaždicemi, používám takový starší příborový nožík, který nemá ostrou špičku (spíš je takový zaoblený). Je to taky rychlé, nebojte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Strongicek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 18. 5. 2007, 17:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teda to byl nervák ... já už se bála, že nebude happyend ... nezbývá než gratulovat. Samozřejmě, že nejvíce všem poradcům a v neposlední řadě také samotnému hlavnímu hrdinovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group