další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Proč neplodí kiwi?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 19. 3. 2007, 20:43    Předmět: Proč neplodí kiwi? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poradí někdo, co může být příčinou toho, že kiwi neplodí?
Rostliny (1samčí a 2samičí) jsou šestileté, pravidelně z jara kvetou, ale nikdy se žádný plod nevyvinul. Jsou vysázené na jihovýchodní stěně, v mírném odpoledním polostínu. Každé jaro přihnojeny kompostem, nemají žádné škůdce ani viditelné choroby.
Díky všem poradcům Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 17:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Možnou příčinou by mohlo být,neopylení rostlin.aspoň to mě tak napadá.I když se omlouvám ,ale to jste si jistě zjistil,případně zkuste umělé opylení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 19:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tady najdete leccos http://www.pelargonie.cz/
Navíc pan Hejduk poradí určitě rád a dobře, stačí jen kontaktovat.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 15:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,
Příčin může být mnoho podívejte se na článek na stránce
http://nova.abecedazahrady.cz/default.aspx...rticle=442 třeba zde najdete odpověď.
Pěkný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 20:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky všem za rady, neobjevila jsem žádnou zásadní chybu v pěstování a řezu, tak se třeba jednou dočkám i plodů. Že by byly líné včelky ze sousedního včelína? (Zkoušeli jsme opylovat vloni i štětečkem!)
Zatím se jen těším na budoucí úrodu, a mám radost alespoň z krásně porostlé konstrukce na stěně garáže...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 23. 3. 2007, 21:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem podobný problém řešila před léty. Do domku, kam jsem se nastěhovala rostlo kiwi jako malý keříček - údajně samosprašné. Mně se podařilo ho po létech vypěstovat do obrovských rozměrů, ale v létě vykvetlo a květy opadaly a to několik sezón po sobě. V té době nebyla ještě doba digi foťáků, tak obrázek květu nebylo možné zaslat jako dnes. Je prý rozdíl mezi samčím a samičím květem. V té době jsem objevila p.Hejduka, kterého jsem viděla v Receptáři, tenkrát mi věnoval dost času a nabídl i návštěvu u něho, kterou jsem nevyužila.
Kiwi začalo překážet a přesazení na jiné místo a následný příchod tuhých mrazů už nepřežilo.
V každém případě za radu se neplatí a zapálený pěstitel vždycky rád poradí. Zkuste to.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 23. 3. 2007, 21:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme kivi kupovali z Krakonošova zahradnictví, údajně jako jednu samčí a dvě samičí rostliny. Opravdu je mezi jejich květy rozdíl, takže žijeme v domnění, že máme zastoupena obě pohlaví. Jak pokvete, zkusím poslat foto, třeba pak někdo zkušeným okem zhodnotí, jak se věc má doopravdy. Díky za radu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 22:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste si klepnout na www.Kiwiland,ale teď jsem četl v novinách o pěstování kiwi,že je sice mrazuvzdorné,ale prý v našich podmínkách mu neuškodí ochrana i před sprcháváním za deštivého počasí.Známí ho sice umí pěstovat,ale ten ho pěstoval jako rajčata v ohrádkách z folie,a v posledních letech je má ve skleníku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 22:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale ve skleníku k opylení používá nějaký druh čmeláků,které si kupuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group