další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jed na trávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 1:00    Předmět: ad osobně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Účinky chemického postřiku se neprojeví hned, několik dní to trvá. Látky se postupně dostávají do těla rostliny, ta potom uschne a můžete ji třeba vyhrábnout nebo vytrhnout ručně (jde to lehce) - podle toho, kolik jí je.
Aby postřik účinkoval, musí pořádně zaschnout, takže v době, kdy jej aplikujete, nesmí pršet.


Naposledy upravil Kateřina Hradová dne čt 22. 3. 2007, 1:03, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 1:03    Předmět: ad osobně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A ještě k rukavicím - já sama si vždy říkám, že je pro jistotu použiji, ale nakonec na to vždy zapomenu. Jde jen o to, abyste se postřikem nepolil, aby se vám nedostal do styku s pokožkou, pak by mohl vyvolat například nějakou alergickou reakci. Takže důležité je, jak jste (ne)šikovný. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 5:15    Předmět: Re: ad osobně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřina Dvořáková napsal:
Aby postřik účinkoval, musí pořádně zaschnout, takže v době, kdy jej aplikujete, nesmí pršet.


V době, kdy jsem jed aplikoval, tak nepršelo, svítilo slunce. Pršelo až druhý den po aplikaci jedu, to už by snad nemělo vadit, nebo jo?

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 11:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To by vadit nemělo, důležité je, aby nepršelo v den, kdy postřik aplikujete. Přesto doporučuji (i když to člověk někdy neodhadne) vybírat období, kdy opravdu svítí sluníčko třeba tři dny za sebou, pak jde podle mých zkušeností vše rychleji. Nenechte se odradit tím, že po třech dnech nevidíte výsledky. Než se něco změní, můžete čekat i deset dnů.
A teď ten sníh, to jsme nečekali, že? Pevné nervy! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 19:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás v Práglu žádný sníh není. To jsem tedy zvědav, jak bude ta tráva vypadat po 10 dnech od aplikace jedu. Do té doby budu mít asi místo chodníku prales.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 0:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevím zda to neděláš schválně,ale je ti těžké radit.Říkej si bez práce nejsou koláče a bez klečení na betonových dlaždicích a vytrhávání,vypalování a chemickém boji stejně práci použít budeš muset.Krteček ti radí samozřejmě výborně,jen ta vrstva betonu musí být u některých plevelů až 10 cm,jinak stihnou prorůst než beton uplně zatvrdne. Razz A vrchní spáry nedělej s těmi spodními,to by nemělo význam. Very Happy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 7:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
StanislavKrejcar: Prosímtě už nechlastej, nedokážeš pak sledovat téma diskuze. Já jsem se ptal na jed na trávu a ne na stavební úpravy chodníku.
Kapišto?
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 3. 2007, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já zapomněl,že razíš heslo,ručičky nebojte se vy makat nebudete,ženský ti stále dokola radí jak by jsi to měl udělat.Bohužel jsi asi z Brčekol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 9:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
StanislavKrejcar: Asi mi radí špatně, když 9 dní po aplikaci Roundup Biaktiv přesně dle návodu se tráva na chodníku stále vesele zelená. A určitě to není tím, že jsem při aplikaci jedu nepoužil rukavice.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 17:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkus tu koncentraci znovu přepočítat. Roundup je tak agresivní, že po 10ti dnech správného naředění by účinek musel být zřejmě vidět, když, tak alespoň první příznak - vadnutí. Zlikvidovala jsem tak i "husí packu" která je hodně odolná.
Likvidace je tím účinější, čím je větší listová plocha- prostě čím víc toho rostlina do sebe pojme, tím ji rychlejš zlikviduješ. Tak že nechat narůst lupena a pak stříkat.
A na kolik jsi to ředil?

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 18:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ředil jsem to přesně podle návodu, myslím, že to bylo v návodu napsáno 40 - 60 ml/1l. Byla to 125 ml lahvička Roundupu za 160 Kč. Přibližně polovinu jsem nalil do 1 litru vody, rozmíchal a nalil do ručního postřikovače, kterým jsem tu zelenou trávu postříkal. Vyhozené peníze, protože tráva roste vesele dál.
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 19:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak vydrž. Někdy to dýl trvá a tráva postupně sežloutne. Je fakt, že to zrovna levně nevychází, ale vyplatí se maximální koncentrace.
Podruhé Ti to určitě klapne a vychytáš si to. Já jsem taky tak začínala.
Tak schválně, dej potom vědět!

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 20:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nemám zájem se hádat!!!Ale napadá mne ještě jeden důvod zklamání z Randupu.A to nevhodný termín aplikace.Je chladno,i když se nám to nezdá,ale zemina není dostatečně prohřátá,v noci se teplota pohybuje kolem nuly.A tím se prodlužuje i reakční doba.Působení Randupu je na vzrostlý plevel v plném růstu,a to nyní ještě nenastalo.Jedině zkusit zkus KERB 50 W.Ale pozor aby jsi s ním nezasáhl co jsi nechtěl.A po aplikaci vyčkej dostatek času.Jinak se poohlédni v místě bydliště po agronomovi který to posoudí na místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 20:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
OK, počkám tedy ještě týden a pak uvidím, jestli ta tráva zežloutne. Ale moc tomu už nevěřím. Pokud nebude žádný úspěch, na kdy mám přichystat druhou dávku? Přeci nebudu čekat až na srpen, kdy bude ta tráva teprve v pořádném plném růstu. To už nebude chodník pod tou trávou ani vidět.
Question Question Question

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 22:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Čím větší je listová plocha plevele, tím víc látky se do rostliny dostane - a tím jistější a rychlejší bude její likvidace. Pokud tato dávka opravdu nepomůže, pak bych asi měsíc počkala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group