další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Která rajčata se nejvíce hodí na kečup?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dann.b
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 6. 1. 2006, 10:24    Předmět: Která rajčata se nejvíce hodí na kečup? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rád si vařím vlastní domácí kečup. Jednou jsem si vypěstoval výtečnou odrůdu rajčat, ale byla to náhoda, tak nevím, jak se jmenovala. Poradíte mi někdo, která masitá odrůda se nejvíce hodí?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
H20
Anonymní

PříspěvekZaslal: so 7. 1. 2006, 18:00    Předmět: ... Odpovědět na téma Odpovědět s citací
micurin by vedel.... Very Happy
Návrat nahoru
Pěstitel
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 1. 2006, 11:15    Předmět: Re: Která rajčata se nejvíce hodí na kečup? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dann.b napsal:
Rád si vařím vlastní domácí kečup. Jednou jsem si vypěstoval výtečnou odrůdu rajčat, ale byla to náhoda, tak nevím, jak se jmenovala. Poradíte mi někdo, která masitá odrůda se nejvíce hodí?


Neznám přesné názvy odrůd, ale jsou to tzv. masité odrůdy rajčat. Tvar plodů je vejčitý a zašpičatělý. Poznáte to na obrázku. Nemají klasický tvar. A jsou skutečně nejlepší, protože mají méně šťávy a více dužniny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FAN.
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 22. 2. 2007, 20:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
.taky vaříme domácí kečup,sadím rajčata Tornádo F1,prý jsou dobrá.
_________________
Fábia 1.4 74 kw elegance. prům.spotřeba 6.5l!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 1. 3. 2007, 0:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na kečup se mi osvědčila rajčata odrůd Uragan F1 - brzy plodí, Tajfun F1, a Orkado F1.
Plody všech těchto odrůd jsou pevné a masité, rostliny se dají pěstovat ve studeném skleníku (folníku) nebo i venku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 5. 3. 2007, 21:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Receptář 3/2007: pro průmyslové zpracování a výrobu kečupů jsou vhoné keříčkové odrůdy - MINIGOLD, DIANA, ORANŽE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 5. 3. 2007, 22:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rajče s výbornou dužinou a téměř univerzálním využitím je odrůda 'Beefmaster' F1. Plody jsou veliké, o váze až 40 dkg, dužina je masitá a na kečup vhodná. Jinak jsou to rajčata chutná i do salátů a omáček. Dají se pěstovat ve foliovníku i na záhonech, jen jsou poněkud náročnější na vláhu a špatně snášejí střídání sucha a mokra- veliké plody pak od stopky praskají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 15:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Masitá rajčata se hodí do teplé kuchyně – plněná, zapečená
Vejčitá rajčata – ideální k výrobě omáček, polévek a kečupu
Keřová či latová rajčata – výborné v salátech zvláště s kozím sýrem
Koktejlová rajčata – ozdoba salátů
Klasická kulatá rajčata – univerzální použití
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 23:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Z vejčitých rajčat např. odrůda "Roma" nebo "San Marzano", z tzv. masitých již tada uváděný "Beefmaster"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group