další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Invaze mravenců
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 27. 3. 2007, 18:21    Předmět: Invaze mravenců Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zas mi teď začínají po zimě lézt do domu mravenci. Co je proti mravencům v domě a v bezprostřední blízkosti baráku nejúčinnější? Jak je vymítit?
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 30. 3. 2007, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Killer Dust, Bioformitox, nebo hladká mouka na noviny a doprostřed něco sladkýho. Vrhnou se na to sladký a při zpáteční cestě se obalí moukou a udusí se. Ale jestli, jich je hodně, tak chemie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 23:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste oslovit nějakou deratizační firmu ve vašem okolí, mívají proti mravencům přípravky, které nejsou běžně v maloobchodním prodeji. Určitě vám poradí nebo vás mravenců zbaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 13:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud chcete zvolit přírodní cestu, vyzkoušejte citron. Citronovou šťávu nemají mravenci rádi, takže pomažte okenní rámy, místo u dveří, nebo kudy Vám lezou dovnitř citronem a neměli by se opovážit ani o mravenčí krok! Hezký den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 17. 4. 2007, 19:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Petra Nachtmanová napsal:
Pokud chcete zvolit přírodní cestu, vyzkoušejte citron. Citronovou šťávu nemají mravenci rádi, takže pomažte okenní rámy, místo u dveří, nebo kudy Vám lezou dovnitř citronem a neměli by se opovážit ani o mravenčí krok! Hezký den!

A to funguje? Máte to odzkoušené?
My jsme problém s mravenci řešili loni, kdy nám také lezli do bytu, nastražili jsme "domečky" koupené v DM drogerii (název už si bohužel nepamatuji.) Chvilku to trvalo, potom vymizeli.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes


Naposledy upravil Červík dne út 17. 4. 2007, 22:23, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 17. 4. 2007, 22:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Červíku, ten citrón fakt funguje! Loni jsem ho zkoušela, lezli nám do bytu zásuvkou na elektriku, tak pak zmizli. Jenže já bydlím v tropech, tady se zbavit mravenců prostě nejde, to bych musela pomazat celý dům a každý kousek nábytku. Tady když se mravenci "rojí" jako práve teď Smile tak nechám uprostřed stolu drobek a je tam během deseti minut mraveniště a nikdy nevidím odkud vůbec přilezli:) Hezký večer!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 17. 4. 2007, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mluvíme o těch černých, co lezou běžně venku? Nebo snad o těch menších typu faraon?
Jinak je to zajímavé řešení. My měli problém s těmi černými.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 30. 4. 2007, 5:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No jo, my máme vlastně ty faraony mrňavíSmile ale našla jsem to v jedné starší knize před lety, autorka nasbírala hodně informací z celého světa (je to kniha ve španělštině, v Čechách nevyšla) ještě tam uváděla sůl, udělat si takové linieze soli, na místech kudy by chtěli dovnitř a oni prý nepřekročí sůl, ale sůl jsem ještě nevyzkoušela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 30. 4. 2007, 9:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak, tak je to! My jsme měli s faraonky problém na dovolené. Chemie na ně nezabírala a stačilo někde upustit drobek - hned tam byli. V té době nám pomohl systém "Mc. Giver"...vchod jsme jim zalepili žvýkačkou a byl klid! Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 30. 4. 2007, 21:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jestli jsou to mravenci, co lezou ze zahrady do domu, tak to faraoni nebudou, ti se moc venku nevyskytují - ti maličcí zrzaví mravenčíci jsou něco zahradně-lesního. Nepříjemná je každá invaze mravenců, ať jsou odkukoliv.
S nápadem použít sůl jsem se taky setkala, oni mají cestu vyznačenou aby nebloudili a zbytečně se nezdržovali (jak mají pořád tolik práce), takže když se jím trasa přeruší nějakým cizím pachem, zmate je to natolik, že hledají jiné útočiště. Nemám vyzkoušeno, ale za pokus to stojí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 30. 4. 2007, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych: jo, u nás to faraoni jsou:) já jsem z tropů, tady hodní čeští mravenečkové vůbec nelezou. Klidně bych je vyměnila, tihle neřádi, to je dílo:)
Červík: žvýkačka, to je dobrýSmile asi by ji zneškodnili, jak to tak vidím...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 1. 5. 2007, 10:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To určitě, ale nám to na těch 14 dní pobytu stašilo, ale ten boj z počátku byl urputný, to musím dát za pravdu. Zlatí černí mravenci!
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 8. 5. 2007, 16:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kdysi jsem četl,že ti mravenci co trápí většinu lidí v bytovkách jsou faraoni,kteří se nějak rozhodli,že je pro ně lepší si užívat v lidském "soužití".Já mám zkušenost s normálními ferdáčky,ti se u nás pravidelně ve velkém ukazují v době rojení,případně když si to popletou a jdou se ohřát k topení.Zkoušel jsem už ledacos,a myslím si,že boj bude asi na pořád,líbí se jim u nás.Utěšuji se až vykopu někde kýbl peněz udělám nové podlahy,futra.A to je snad odradí a půjdou jinam,ale mám obavu,že to je hudba budoucnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Strongicek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 18. 5. 2007, 17:25    Předmět: Smiřme se! Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na jaře a na podzim máme také nálety mravenců - pochodují v řadě, ale i samostatně v obyváku, mají cestičku po fasádě do druhého patra, lezou hlavním vchodem, vylézají zpod parket, nebo se prostě jen tak vyskytnou na stole. Beru to jako daň za to, že bydlíme na vesnici - v přírodě. Samozřejmě není to nic příjemného a tak se bráníme. Docela se osvědčil Raid proti lezoucímu hmyzu. Je stále v pohotovosti a když vidím někde mravenčí street, postříkám, nechám uschnout a zametu. Potom vycáknu inkriminované "vchody", které už jsou za ta léta vytipované a většinou je za čas klid. Horší je to s vosími a sršáními hnízdy. Nebo třeba divoké včely, které se nám zabydlely ve fůře hlíny na zahradě.
Každopádně s tou citrónovou šťávou, moukou a solí je to zajímavé - určitě to stojí za to vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group