další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Rakytník
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 10:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na lov bobulí nechoďte bez rukavic - píchá to, a ještě budete mít krásně oranžové ruce Laughing !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 17:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já vím. Embarassed Embarassed Embarassed
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 21:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Samozřejmě se zastřihávat dá,i když ..........!!!V žádném případě nejsem odpůrcem rakytníku právě naopak,je k mání několik kultivarů které jsou ozdobné jednak listem jednak plodem.Ale uhlídat rozpínavost této otužilé rostliny vyžaduje každoroční "vzájemnou dohodu",a nenechat se utahat.Rakytník má tu vlastnost,že oddenky kterými se dále množí,připomínají spíše vrbové proutí uložené v zemi a stejně tak odolné,když se nechá tak dost připomíná porost pejřavky.Proto doporučuji místo volit dost odpovědně,A POZOR POKUD MÁTE V BLÍZKOSTI MÍSTA VÝSADBY POTRUBÍ KANALIZACE NEBO STARŠÍHO POTRUBÍ VODOVODU,JE TO NEBEZPEČÍ STEJNÉ JAKO V PŘÍPADĚ VRBIČEK(JAKÝCHKOLI!!!!!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 21:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý večer, jdu přispět troškou do mlýna: máme rakytníky na zatravněné ploše a zatím se nám nestalo, že by se nám nějak rozmnožily. Je pravdou, že se čas od času nějaký mrňous objeví, ale jak se tráva seká, nemají šanci zesílit a narůst, takže nám žádné nové rakytníky nepřibyly. Možná je to tím, že jsme v podhůří, zem je kamenitá, dost tu protahuje a pofukuje a poslední roky bývají dlouhá období sucha. Za těchto podmínek mám pro rakytníky jen chválu - snášejí všechno dobře a žádnou neplechu netropí ( a ještě obě holky i kluk dobře vypadají) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 21:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teda vy mi dáváte... Laughing Já ho snad půjdu vykopat Shocked Mám ha zatím v nejzašším koutě zahrady, kde naštěstí nemají potrubí ani sousedi, ale s tou rozlohou mi to pořád leží v hlavě. Ale až mě opravdu třeba za pár let naštve, řeknu manželovi o prořez (má nejraději ten u země Mr. Green ). Tak to snad přežijeme...
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 23:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nenechte se odradit!!!
Máme tři rakytníky na zahradě už víc jak deset let: ani se nerozrůstají do nežádoucí šířky, ani nebourají podezdívku plotu, a že by měly spadeno na potrubí, to jsem si nevšimla. Oddenků bylo v prvních letech pár, dva jsme použili jako předsadbu za plot k silnici a ostatní nepřečkaly sekání trávníku. Nové se objevují tak sporadicky, že to nestojí za řeč.
Rozhodně nejsou naše rakytníky rozpínavé keře. Vzrostlý rakytník se dá upravit řezem, pokud by třeba překukoval do sousedovy zahrady a tam překážel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 13. 4. 2007, 16:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na většinu méně pěstovaného ovoce si člověk musí zvyknout,rakytníkovou marmeládu jsme někde koupili v obchodě,ale bohužel nevím kde,je vyrobena u nás v ČR,koupili jsme ji ze zvědavosti a také proto zda ji nedělám lepší/horší.U nás se kompotů a zavařenin spotřebuje přes zimu víc než dost,a většinu si raději děláme podle svého.Proto doporučuji si nejdříve takové ovoce vyzkoušet,a potom teprve uvažovat zda ho pěstovat pro okrasu nebo i pro konzumaci.Trochu odbočím,u nás se dříve různě běleli hrušky do kompotů,ale nyní jsme to vyřešili přidáváním do sklenic černým jeřábem Aronií,tu přidáváme i do dýńového kompotu.Ale to vše chce nejdříve vyzkoušet.Jde takto zpracovávat i Jostu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak abyste věděli, dnes jsem na popud nenechavců a popichovačů Laughing přesunula oba rakytníky (podle manžela v ruštině oblipichy) na méně atraktivní místo v zahradě, kde si můžou růst jak chtějí a pokud to na mě budou zkoušet, vycením na ně sekačkové zuby Twisted Evil a to budou teprve koukat Shocked Jinak z obchodů mám vyzkoušenou marmeládu a sladký sirup i neslazenou šťávu - vše vynikající, takže už se těšíííím na vlastní...
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group