další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jaké půdokryvné trvalky pro sušší svah?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Reny
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 16. 5. 2006, 14:19    Předmět: Jaké půdokryvné trvalky pro sušší svah? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Chtěla bych poradit, jakou půdokryvnou trvalku zvolit na pokrytí dvou menších svahů. Je tam spíše sušší prostředí a půda středně těžká, chudší na živiny. I když přihnojovat samozřejmě budeme. Shlédla jsem se v Plamence šídlolisté, ale prý po odkvětu vypadá škaredě a vysychá. Prosím poraďte.
Návrat nahoru
irena 27
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 9. 7. 2006, 12:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Reny: já nevím ale já těch plamének mám hodně ( sama jsem si je namnožila ) ale vypadají velmi pěkné .Jenom tam místy prorůstá tráva no ale ta je všude .Nevím jestli se tady dají vkládat fotky.Zatím jsem na vložení foto nic nenašla. Škoda,mohla jsem ti poslat fotku jak vypadají po odkvětu.Pokud se opravdu stane a nějak se od středu vyholí ,tak není problém z 1 trsu udělat několik nových a máš je pěkné pořád.Rostou celkem rychle. To je takový můj koníček- vše namnožit a pak nevím co s tím. Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 10. 7. 2006, 9:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Doporučuji vlnatec, rožec plstnatý, pryšce, kakosty, dobromysl, mochna, rozchodníky a netřesky, mateřídoušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Lumír V.
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 14. 7. 2006, 7:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Velmi zajímavou volbou je Cotoneaster (Skalník), viz http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?...titem=1147 . Některé formy jsou plazivé. Kvete drobnými kvítečky v červnu, pak má malé červené bobulky, které vydrží dlouho. Oproti plaménku jsou však květy nenápadné, spíše jsou zajímavé ty bobulky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
irena 27
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 5. 8. 2006, 18:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevíš prosímtě proč mi ten skalník ani nekvete a ani nedělá bobulky .Už ho mám asi 3 roky a pořád nic.Někde asi dělám chybu.Dík!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 18. 2. 2007, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Neztrácejte naději! Letos určitě pokvete! Někdy mu to trvá déle, ale každá rostlina jednou vykvete (pokud neuhyne). Zdravím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 12. 3. 2007, 19:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na suchý svah doporučuji mateřídoušku. Hezky kvete a nádherně voní. Za rok mi udělala padesáti centimetrový koberec. Také mám úspěch s mátou peprnou, krerá se rozrústá jako plevel. Musím ji krotit. Kvete bíle. To samé meduňka. Jinak moc hezká je mydlice, tvoří růžové převisy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 19:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevím jak velký prostor to je,ale co zkusit i různé druhy půdopokryvných růžiček.Vytvoří časem barevné koberce a nevypadají prý špatně,podle kolemjdoucích!Samozřejmě péči a údržbu požadují stejnou jako ostatní rostliny,a navíc by jsem řekl i zadržují půdu na svahu před erozí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 23:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kromě v diskuzi už zmiňovaného skalníku např.:
zakrslý plazivý jalovec Juniperus Repanda, rozroste se do šířky až půldruhého metru, výška kolem 30 cm
plazivka Acaena, stálezelená poduškovitá skalnička, s málo nápadnými kvítky a zajímavými semeníky, uvítá zimní přikrývku
karafiátky - hvozdíky Dianthus, krásně a voňavě kvetou, nesnáší vlhko, snesou i kamenitou půdu, potěší je humóznější půda nebo přihnojování
iberka, stálezelená trvalka, bílé květy, potřebuje v suché zimě zakrytí, aby nevymrzla
rozchodník Sedum, miluje sluníčko, snese i nejchudší půdu
tařička, polštáře květů v dubnu až květnu, vyhovuje jí hlinitopísčitá půda
Na slunci mohou být i konvalinky, které se rychle rozrůstají, ale zdodnost květů je jen brzo na jaře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 14. 4. 2007, 19:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
irena 27 napsal:
Nevíš prosímtě proč mi ten skalník ani nekvete a ani nedělá bobulky .Už ho mám asi 3 roky a pořád nic.Někde asi dělám chybu.Dík!


Mám ho stejně tak dlouho. Ani jsem nevěděla, že se tak jmenuje, vypěstovala jsem si ho z odšípnuté větvičky, zatím také nekvetl, ale začíná po zimě se pěkně rozrůstat, tak doufám, že se dočkám...

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikola
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 18:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Doporučuji podívat se na kompletní webovou příručku o půdopokryvných rostlinách. Najdete ji na stránkách ČZS.
http://www.zahradkari.cz/e_knihy/pudopokryvne/pudopokryvne.htm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group