další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak se starat o orchideje rodu Phalaenopsis ?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milada
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 13:25    Předmět: Orchidej Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sleduji diskusi a doufám, že mi někdo z pěstitelů orchideje Phalaenopsis poradí. Mám doma dvě.Opakovaně kvetou , odnožuji, rostou. Na jedné z nich mě však znepokojují lepkavé kapičky, které se v hojném počtě vyskytují na spodní straně listů. Jev trvá už dlouho (jenom u jedné z mých dvou Phalaenopsis). Co to je? A není to nějaká nemoc, nebo škůdce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 30. 4. 2007, 22:25    Předmět: Re: Orchidej Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Milada napsal:
Sleduji diskusi a doufám, že mi někdo z pěstitelů orchideje Phalaenopsis poradí. Mám doma dvě.Opakovaně kvetou , odnožuji, rostou. Na jedné z nich mě však znepokojují lepkavé kapičky, které se v hojném počtě vyskytují na spodní straně listů. Jev trvá už dlouho (jenom u jedné z mých dvou Phalaenopsis). Co to je? A není to nějaká nemoc, nebo škůdce?

Dobrý večer! Prošla jsem kapitolu "choroby a škůdci orchidejí" a podobný jev, který popisujete nikde neuvádí.
Lepkavé kapky medovice na spodní straně listů rostlin dělají mšice, ale těch byste si určitě všiml. Jiné rostliny zas vylučují přebytečnou vlhkost kapkami přes listy, ale to není tento případ.
Snaha byla, ale nepomohla... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group