další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Mandloň trojlaločná
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cimanka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 2. 4. 2007, 11:04    Předmět: Mandloň trojlaločná Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně řezu tohoto stromku. V knize o řezu stromů jsem se dočetla, že konkrétně tento stromek se řeže tak, že větve které kvetly se mají seříznout až na pahýl ihned po odkvětu...když jsem stromek kupovala, kvetly všechny větvě, loni taky a letos je vidět, že je květů podstatně míň, je to tím, že jsem ji neseřízla tak jak je napsáno v knize? Pokud bych to tak ale měla dělat, většinu větví tím odstraním...přijde mi to trošku jako nesmysl...děkuji za případné rady a názory! Kateřina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 18:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud vím, mandloň se má seříznout silně, ale na pahýl? To bych rozhodně nedělala, je to příliš razantní, ze stromku by vám už nemuselo nic zůstat. Řezat ale musíte hned po odkvětu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cimanka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 19:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Katko děkuji, už jsem ji seřízla tak o 2/3 a jen ty větve, které kvetly, tak snad už to bude ok! Díky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 19:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je podle mě nejlepší řešení, kdyby se daly pryč všechny větve, s největší pravděpodobností by vaše mandloň takový zásah nepřežila, to by byla škoda. Nezapomeňte ji taky pohnojit, kvetením se vyčerpala, tak ať získává sílu do dalšího roku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 3. 5. 2007, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vysazeným mandloním se seřezávají větve jako broskvím, aby měly kotlovitou korunku, v dalších letech se prodlužující výhony ramen zkracují tak, aby byl po celé délce postranní obrost. Ten se pak řeže (zkracuje zhruba o třetinu), jen když je delší.
Jinak prý radikální zmlazovací řez snáší mandloň dobře, ale vyzkoušeno to nemám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group