další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Prosím, jaké keře snesou polostín?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
novák
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 24. 4. 2007, 11:05    Předmět: Prosím, jaké keře snesou polostín? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Potřebuji osadit prostor sevřený domem a garáží, severovýchodní orientace, takže bez přímého slunečního svitu. Jaké zajímavé keře snesou takové podmínky? Děkuji N.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 24. 4. 2007, 11:18    Předmět: Polostín Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak přesně stejný problém jsem řešila minulý týden. Taky jsem potřebovala osadit kout mezi garáží a domem a taky je to severovýchod. Nakonec jsem tam dala zakrslé jehličnany velmi pěkných tvarů (stříbrná jedlička, tvarovaný smrček, modřín na kmínku spadající dolů, jeden poléhavý modřín, borovice) a doplnila jsem to dvěma druhy dřišťáku (žlutý a červený), hledíkama a ještě jednou trvalkou do stínu a teď jsem zapomněla její jméno... Celé to působí mnohobarevně a kombinace zakrslých jehličnanů a nižších půdokryvných rostlin je vážně hezká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 24. 4. 2007, 11:19    Předmět: chybička se vloudila Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dřišťálu, ne dřišťáku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 24. 4. 2007, 18:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A co takový rhodendron, ten udělá parády a na to místo je jako vyšitý.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceny
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 25. 4. 2007, 9:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím,
kvetoucí nebo nekvetoucí? Např. buxus je zajímavý, můžete ho i různě vystříhat.

Čeny
www.carmen-flora.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 25. 4. 2007, 9:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ono těch kvetoucích do stínu moc nebude. Sama jsem se v zahradnictví ptala, a moc jsem nepořídila. Nakonec jsem skončila u těch jehličnanů. Ale ten rododendron není špatná volba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 25. 4. 2007, 23:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Z listnatých keřů můžete použít i hortenzie, nebo pieris (stálezený nižší keř s květy v barvách bílé, růžové a červených odstíněch), stín snese i zimolez (Lonicera tatarica)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Do polostínu se hodí hortenzie, moc pěkná je dvoubarevná cesmína a z trvalek bohyška a srdcovka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 23:06    Předmět: Re: Prosím, jaké keře snesou polostín? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
novák napsal:
Potřebuji osadit prostor sevřený domem a garáží, severovýchodní orientace, takže bez přímého slunečního svitu. Jaké zajímavé keře snesou takové podmínky? Děkuji N.


Brzy zjara by Vám tam ještě mohl kvést lýkovec, pak zajímavá - ale vyšší, kolem tří metrů - arálie štíhlá s exotickými listy, kvete bíle v pozdním létě. Polostín snáší i čimišník trpasličí, metr vysoký keřík, bohatě žlutě kvetoucí v květnu, zákula japonská se také smíří s polostínem - kvete někdy už v dubnu žlutě , je nenáročná. Pámelník určitě znáte, také snáší polostím, pak je ale řidší než by byl na slunci. Evonymusy (brsleny) které nejsou pestrolisté také dobře snáší stanoviště bez přímého slunečního svitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 30. 4. 2007, 14:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já by jsem doporučil nezapomínat na nenáročný keřík pro toto prostředí jako dělaný a tím je Barvínek-vinca minor,je ho možné použít jako podsadu pod keře a hlavně i pěkně kvete,není tedy jen zelený.Z kytiček čemeřice,primula,hepatica nebo brunera macrophylla.Jde tam také použít i různé kultivary šeříku.Dávám přednost kvetoucím rostlinám před jen zeleným!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 3. 5. 2007, 22:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Barvínek je výborná náhrada za trávník do míst, kde by nerostlo snad nic jiného, je nenáročný na stanoviště i podmínky k žití.
Z jehličnanů by se dal použít i tis, snáší polostín dobře, navíc se dá velikost usměrnit řezem. Barevné formy tisu chtějí ale dostatek světla!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
standys
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 9. 5. 2007, 10:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Z trvalek jako podrost pod keře mohu doporučit Hosty a třeba i bergenii, čechravy, denivky, kontryhely.
V takových podmínkách rostou i brsleny, včesovce, tisy, různé druhy jalovců...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ Skype
MIRLUNKA
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 8. 2. 2008, 20:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
MYSLÍM,ŽE DO STINNÝCH MÍST JSOU KRÁSNÉ AZALKY ,RODODENDRONY,BOBKOVIŠNĚ A SKIMIE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 8. 2. 2008, 20:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Při celodenním zastínění se ale azalky moc nedaří - míň rostou i kvetou a nejsou vybarvené jak by měly. Ještě k tomu je pozemek mezi dvěma stavbami a na severovýchod - to je vždycky problém, osadit takové problematické místo, aby vypadalo pěkně. Bobkovišeň má docela ráda světlé stanoviště Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 9. 2. 2008, 14:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě je tu svída, známá dekorativně červenými větvemi,, snad všechny druhy ptačího zobu, např. Ligustrum ovalifolium, vydrží příznivých podmínkách zelený i v zimě, v červenci vás potěší bílými květy v až 10 cm dlouhých latách.Také tavola (Physocarpus), která snese všechny světelné podmínky i mokřejší půdy a znečištěné ovzduší, kvete bíle v letních měsících, i některé druhy bohatě kvetoucího tavolníku snášejí stín, krásně kvetoucí druhy japonské kamélie, na pěstební podmínky nenáročný mahon, možná by se hodil i některý druh skalníku.
Z těch "obyčejných" pak trnka, líska, jeřáb mišpulka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Petris
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 11:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zvláštní, že nikdo nejmenuje také kapradiny. V kombinaci s nějakým pěkným kamenem jsou krásné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 19:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je pravda, že kapradiny jsme nějak pominuly, ale pan Novák se ptal na keře, proto ty keřové rady do zahrady. Možná už má osázeno něčím úplně jiným... Cool, kdo to ví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group