další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Živý plot - rosliny, výsadba
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pita30
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 25. 5. 2007, 14:28    Předmět: Živý plot - rosliny, výsadba Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,
Bydlím ve dvojdomku (se sousedem) na sídlišti na malém městečku. Ze předu je ulice. Z jedné strany bude také ulice a z druhé strany máme společný plot se sousedem. Ze zadu je pole (ale prý se tam bude také stavět ).
Tento týden, budeme kolem zahrady dělat plot z pletiva 150cm vysokého.

Moje představa je kolem zahrady je živý plot. ( Je možné, aby byl nasázený ve dvou řadách? Na straně ven pouze zelený a na straně dovnitř zahrady barevný (kvetoucí) ? Vypadalo by to veseleji.... Ale aby se to dalo stříhat najednou ...) Thuje nechci. Má je každý ...
Bydlím v okolí Pardubic. Na rovině a celý den a zahradu svítí sluníčko ( tedy pokud svítí Smile )

Co by jsem mi poradili?
Předem děkuji. Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 25. 5. 2007, 18:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím Petře,

plot vysázený ve dvou řadách není nemožný, většinou se vytváří tak, že dozadu se dají vyšší rostliny a dopředu menší, aby bylo na obojí dobře vidět. Musíte ale vzít v úvahu, kolik místa budou jednotlivé druhy potřebovat, často se stává, že lidé něco vysází moc blízko a potom je z toho problém.
Mrkněte pro inspirace na naše články o živých plotech, je jich tu dost.Smile

K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 5. 2007, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem zastáncem listnáčů před jehličnany,jsou hezčí a zajímavější po celý rok.K tomu výsadbovému sponu pokud máte dost místa pro realizaci zvolte trojspon,1,5m od plotu výsázejte některý z kultivarů okrasných jabloní(rozteč výsadby 1,2 - 1,5m),jako druhou řadu kobinujte např.forsitii,nepravý pustoryl,tamaryšek,a pod.Vzhledem k tomu,že se jedná o okrasný intimní plot,tak udržovací řez je v tomto případě minimální,ale nechte si mezi jednotlivými řadami asi také 1,5-2 m manipulační prostor.Tuto druhou řadu vysázejte v trojúhelníkových vrcholech mezer první řady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 26. 5. 2007, 16:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud budete chtít zvolit kvetoucí keře, pak bych rozhodně vybrala takové, které nekvetou ve stejnou dobu. Jsem zastáncem střídmosti. Současně kvetoucí druhy by působily přeplácaně, daleko krásnější je květ jednoho druhu v kombinaci se zelení druhého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 26. 5. 2007, 19:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Samozřejmě s tím musím souhlasit,uváděl jsem to pouze jako příklad možností řešení.Každý si svoje soukromí vytváří sám,a nabídka možností je veliká.Malé připodotknutí,nemusíte u některých keřů nakupovat celé množství,ale postupně,a řešit levnějším nařízkováním a výsadbou vlastních,je to levnější a při této realizaci nezanedbatelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group