další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak vytvořit spirálu z thuje?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 19. 10. 2006, 19:10    Předmět: Jak vytvořit spirálu z thuje? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poradíte, nebo nějaký odkaz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 9. 2. 2007, 17:20    Předmět: spirála z thuje Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to způsob umělého tvarování vzhledu rostliny.V tomto případě vystřihováním větviček v podobě spirály.Na takto uvolněné místo se rozloží další zbívající větvičky při dalším růstu,takže je vyžadováno příležitostné zastřižení(pro estetický vzhled)podobně se může tvarovat i tis červený.Pro lepší udržení počátečního tvaru se může jako vodítko použít pás králičího pletiva,přetaženého přes vytvořený tvar a potom stačí jen zastřihovat.Rostoucí větvičky toto pletivo rychle zakryjí a během pár let i se samo rozpadne působením povětrnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 9. 2. 2007, 21:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jestli jsem to dobře pochopila, to pletivo drží zelený porost větviček. Mezi omotanýmy pruhy pletiva je holý kmínek?
Pak-li ano, tak mám ještě jednu otázku. Předpokládám, že bych chtěla tvarovat rostlinu velikosti zhruma 1,5m. Neměla by se před vlastním tvarováním sestřihnout ze všech stran, po té ji omotat pletivem a vysříhat místa, která by měla být holá?

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 10. 2. 2007, 16:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
[i][b]Omlouvám se za nedostatečné vysvětlení!Ten králičák používám jako ochranu hotového tvaru.Nemusím potom tolik dávat pozor aby jsem nezajel kam jsem nechtěl.Zastřihování předem je na každém upravovateli,hlavně udělejte dost velkou cestičku,aby se to v dalších letech dalo dobře a bezproblémů sestřihávat.Ten králičák slouží pouze jako usnadnění vytvoření prvotního sestřižení.Na toto označení můžete použít cokoli,mě se osvědčil tento způsob.Tvarování a upravování je práce na léta.Aby předpokládaná úprava vypadala je prostě stále potřeba chodit s nůžkami a kleštičkami kolem.Nezapomínejte také na občasné přihnojení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 11. 2. 2007, 9:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkusím to. Příroda je mocná čarodělka, myslím, že i ty moje prvotní nezdary přežije. Spirála se také nechá koupit, ale to už není ono. A kreativitě se určitě meze nekladou. Wink
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 29. 5. 2007, 21:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě jednou obnovuji toto téma na základě článku Petry N.
Pokud přibudou další rady, či odkazy, budu moc ráda.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group