další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Poradíte, jak odstranit kořeny bezů ?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miro1974
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 22. 5. 2007, 12:50    Předmět: Poradíte, jak odstranit kořeny bezů ? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, neviem, či môj príspevok patrí do tejto rubriky, no nevedel som kam ho zaradiť. Pred časom sme kúpili starší dom na velkom pozemku, bývalí majitelia nechali záhradu totálne spustnúť. Skoro rok sme vynášali zo záhrady odpad, od železa až po surf. Rozhodli sme sa upraviť si okolie domu vysiatim trávnika. Žiadna rovina, ako ihrisko, to sa mi nepáči, pozemok je mierne svahovitý, myslím, že to bude vyzerať pekne. Problémom však je, že na celej ploche okrem bežných, ľahko odstrániteľných burín je asi 25 koreňov bazy. Vie mi niekto poradiť akým spôsobom sa môžem bazy zbaviť tak, aby mi do budúcnosti nerobila problémy? Skúšal som ju vykopať, no je to robota pre trestanca.
Za odpovede a rady vopred ďakujem.

miro74@centrum.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 22. 5. 2007, 13:39    Předmět: Cerny bez Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kdyz jsem pred dvema lety koupila dum, jeho soucasti take byl 10 let zanedbavany pozemek. Jeste pred rokem tam rostly jen koprivy, ostruziny, brslice kozi noha a cerny bez, jako u vas. My jsme, co se dalo, vykopali, zbytek jsem zlikvidovala Roundupem. Nyni, po roce je pozemek naprosto cisty, jen ostruzina sem tam vykoukne ze zeme. Nam sly koreny bezu bez kopat celkem dobre a bylo jich tam asi 100... Zkuste ten Roundup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 22. 5. 2007, 15:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A co jsou ty kořeny bazy?...je to bez?....prosím o překlad.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miro1974
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 22. 5. 2007, 16:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
citace:
A co jsou ty kořeny bazy?...je to bez?....prosím o překlad.


Ano, je to "bez"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 22. 5. 2007, 17:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak pokud jste již rostliny odřezali a zůstaly vám po nich kořeny s odříznutým "pařízkem", potřete řeznou plochu štětečkem namočeným v koncentrátu Roundupu, (můžete i opakovaně) odumřou a po čase je snadno odstraníte.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 23. 5. 2007, 22:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V tomto fóru je diskuse "Pařezy a jejich likvidace" v oddíle Jehličiny-konifery. Dočtete se tam v příspěvku Kateřiny Dvořákové o přípravku ROOT a jeho použití na likvidaci pařezů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VELIKYPAVEL
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 17. 6. 2007, 0:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
NIČENÍ PAŘEZŮ:

1ODKOPAT A ROZDĚLAT MALÝ OHNÍČEK ČASOVĚ NÁROČNÉ
NEBEZPEČÍ POŽÁRU ALE BEZ DŘINY CO NESHOŘÍ KŘEHNE SEKYROU DORAZIT TAKÉ METODA VODA A OHEŇ .

2LEDEK PODPORUJE ROZPAD CELULOSY VYŽIVUJE BAKTERIE KTERÉ
SE CELULOSOU ŽIVÍ ZAJISTIT TAKÉ VLHKOST KRYTEM S FOLIE

3JSOU SPECIÁLNÍ STROJE REKLAMU DĚLAT NEBUDU PRINCIP SVÍSLÁ
FRÉZA KOTOUČ ASI 70cm 30 široký nejde o rotavátor JE TO SPÍŠE
DISK A JE TO NA DŘEVO UKOTVÍ SE A PAK FRÉZUJE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group