další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Melotria scabra - mexické okurky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 23:40    Předmět: Melotria scabra - mexické okurky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vypěstovala jsem si čtyři sazenice "mexické okurky", koncem května vysadila do skleníku k opoře po dvou kusech, teplo, světlo, zálivku i přihnojení mají jako okurky. Přesto jsou to nítěnky s plody jak blešky, i když rostou a houstnou očividně, ale je to všechno nějak titěrné. Na výšku mají víc jak 1,5metru, listy velikosti lípy a okurečky asi třímilimetrové (už víc jak týden).
Má někdo zkušenost, jak by měly rostliny vypadat a jak je správně ošetřovat? Někde asi dělám chybu Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 9. 7. 2007, 23:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Samoobsluha "Sám se ptám, sám si odpovím"
mexická okurka má plody 3 - 5 cm velké, zelenobílé, s kyselavou chutí okurky, sklízí se od druhé poloviny srpna.
Pnoucí rostlina se dá pěstovat venku, nemusí zabírat místo ve skleníku: buď se předpěstuje, nebo se vysévá přímo na záhon koncem dubna k opoře - plotu, který poroste do výšky až tří metrů. Spon rostlin na záhonu 0,4x1 m.
Ve skleníku pěstovaná má plody dřív - ty se konzumují syrové, nakládají se, nebo se používají do salátů. Usušené poslouží jako zajímavá dekorace.
Toto jsou informace z posledního čísla Zahrádkáře. Skutečnost se příliš neliší - rostliny se pnou, jsou poměrně subtilní, "okurečky" teď některé velikosti angreštu. Roste bujně, určitě by porostla kus plotu jako nic, bohužel ji mám ve skleníku Crying or Very sad aby se jí dařilo...
Spíš to bude víc pro radost než pro užitek (možná mně úroda překvapí) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group