další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
reklama
Sakura
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cimanka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 14. 3. 2007, 21:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Moc vám všem děkuji za rady a názory!! No ale jak tak chodím po zahradnitcví a vidím co všechno se dá dnes koupit, tak trošku přemýšlím, jeslti koupit znova sakury je dobrá volba...mám pocit, že zrovna tahle převislá, nemá moc pěkné a husté větvě, když už nekvete, myslím, že má mrňavé lístečky...moje představa totiž je, mít listnáč, tak max. 5 m výšky, převislé větvě a aby byly husté tak, že vytvoří pod sebou stín, aby se dal stromek podle potřeby stříhat, nebyl jedovatý, snesl těžší půdu a výsluní...poradíte?? Líbí se mi třeba katalpa, ale nevím, jestli se hodí na moji půdu a není moc náročná??
Díky moc! Kateřina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 15. 3. 2007, 21:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Katalpa (Catalpa) je pěkná a poměrně nenáročná v dospělosti, pozor ovšem na výběr - do zahrady, pokud chcete strom kolem pěti metrů výšky, by připadal v úvahu typ 'globosa'. To jsou nižší stromy s kulovitou korunou a kratším kmenem. Katalpy v mládí rostou poměrně pomalu, a kvetou pozdě až po 12 - 15 letech života. Vyhovuje jim teplé slunné stanoviště, dostatek prostoru a sušší písčitohlinitá až hlinitá živná půda. Starší exempláře jsou odolné proti exhalacím a hodí se i do městského ovzduší. Mladé rostliny by se neměly přelévat, mají dužnatější kořeny a ty by mohly zahnívat.
Do malé zahrady se ale katalpa nehodí, pak jedině vybrat z nabídky keřovitého růstu -typ 'nana'. Ta je robustní a polohustá, kolem 3-4m výšky, bez kmene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 19:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Omlouvám se,je to věc názoru.Ale k té zapěstobané kounce.To je samozřejmě pravda,ale pokud by Vám z jakéhokoliv důvodu korunka nevyhovovala,tak není problém ji upravit,hlubokým sestřižením,a vytvořením nového terminálního výhonu z kterého si tu patřičnou výšku vytvoříte sami.A k tomu rozdílu mezi prostokořeným a kontejnerovým(balovým )prodejem,jistěže je nejlépe kupovat jakékoliv rostliny s balem,v květináči,kontejneru,u takových rostlin nedochází prakticky ke stresu z přesazování jako u prostokořených sazenic,které i při šetrném vyjímání z půdy příjdou o část kořenů,část jich je poškozena a ten zbitek se tedy musí sám postarat o bezproblémové ujmutí v novém prostředí.Proto jsem zastáncem praxe,nechte přesazované rostliny v klidu zakořenit na novém místě a potom bude-li to nutné teprve hnojte.Ale je to názor,každý máme své zkušenosti a svoji praxi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 21:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslím, že u převislé sakury je ozdobná právě ta koruna, a při koupi stromku by měl mít kupující jasno, jestli chce právě tento tvar.
Jinak vytvářet novou korunku je zdržení nejméně o dva roky (ne-li více), zdá se mi to zbytečné plýtvání časem a výsledek je nejistý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Strongicek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 18:19    Předmět: Strom s bohatou korunou Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj všem, právě jsem s párměsíčním zpožděním objevila Vaši diskuzi na téma sakura, katalpa, či jiný strom. Řeším toto téma už několik měsíců. Mám na západní straně domu zahradu cca 20x20m. Moje představa je - tuto část obehnat živým plotem, nechat jen trávník a doprostřed nějaký "zdobný" strom. Původní představa byla červený javor. To mi odbornice vymluvila, že se dorůstají mnohem větší velikosti, než je moje představa cca 5m. Jde mi jen o to, aby se na jihozápadní straně, kde je vlastně skoro celý den úpal, vytvořil stín. Tato odbornice poradila Prunus cerasifera nigra ... někde ovšem uvádějí, že se dorůstá až 10m, což je na mě moc, jsem ochotna akceptovat 7m. Uvažovala jsem také o catalpě, sakuře, ... magnolii ... nevím? Mohl by mi někdo z vás poradit? Přidat svoje názory, zkušenosti s pěstováním ... co se dá od kterého stromu očekávat (myšleno kdy kvete, čím se vyznačuje - list, květ ..., v kterém období je nejhezčí atp.) Ještě půdní podmínky - jedná se o okolí Pardubic, písčitá půda, blízko lesa ... tzn. na jaře a na podzim z jihozápadu les stíní pozemku a v létě je tam pěkný úpal. Za veškeré názory a reakce děkuji. K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 19:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj,

rostlin je dost a dost, ale záleží na vás, jaký druh se vám nejvíc líbí. Na levé straně našeho webu klikněte na odkaz Rostliny na zahradě a potom Pěstování okrasných rostlin. Objeví se různé možnosti, pro vás je aktuální nabídka Listnaté dřeviny a Jehličnaté dřeviny - zde jsou fotky jednotlivých druhů včetně jejich popisu - kam se hodí, co vyžadují, kdy kvetou, jaké jsou jejich květy, listy, kolik měří atd. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jen k tomu Vašemu javoru: existují okrasné javory, které dorůstají menších rozměrů, například:
Acer palmatum 'Ttrompenburg' - vzpřímeně rostoucí do 5 metrů, jemný stříhaný list, tmavě bordový
Acer palmatum 'Bloodgood' - stromovitý, rostoucí do 6 metrů, širší stříhané listy tmavě červené barvy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobrhk
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 19. 7. 2007, 10:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Navštivte zahradní obchod - Stránky o zahradě - rostliny, květiny, keře, stromy, trávníky, ovoce, zelenina, škůdci, plevele, postřiky, hnojiva, nářadí, mechanizace, sekačky, pily, čerpadla, skleníky, bazény, jezírka, altány, pergoly, krby, grily, udírny, nábytek, architektura, zimní zahrada. množstvím květů.

ODKAZ
http://eshop.bobr.cz

_________________
BOBR HK, s.r.o. - BOBR Eshop
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  

reklama

alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group