další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Hnojení zakrslých konifer
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 24. 7. 2007, 14:58    Předmět: Hnojení zakrslých konifer Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, mám od začátku léta ve skalce zakrslé konifery. Asi před třemi týdny mi některé (převážně jedle a smrčky) začaly od konců větviček osychat. Nevím jestli je důvodem to teplé počasí nebo jsem je přehnojila. Může mi někdo poradit co v případě přehnojení dělat? Je naděje, že se vzpamatují? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 25. 7. 2007, 21:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zakrslé jehličiny si na přihnojování moc nepotrpí, rostou hodně pomalu a nepotřebují zdaleka tolik živin jako normální vzrůstné konifery. Navíc po výsadbě by se mělo s přihnojováním u všech rostlin počkat, dokud nezakoření a nejsou schopny "používat" na novém místě svůj kořenový systém. Klidně odložte přikrmování jehličinek až na příští sezónu, stačí jim jednou, dvakrát od jara do konce srpna.
Ani vysoké teploty jim neprospívají, chtělo by je po ránu (nebo večer) kropit (rosit) alespoň pár minut a pokud jsou na prudkém slunci i trochu přistínit. Jestli byly pěstované v květináčích, pak by pomohlo je opatrně vyndat, posadit do původního, nebo jiného květníku a pořádně prolít (aby se vyplavily soli z hnojiva a neporušil bal). Prolít i místo výsadby a znovu zasadit. Nepřihnojujte, jen zalévejte.
Hodně zdaru a zdraví vašim stromečkům Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
soze
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 13:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vyvýšená skalka je asi to najhoršie miesto pre ihličnany, aké sa dá vymyslieť.
Ihličnany potrebujú "chladné korene", to sa ťažko zabezpečuje - v skalke. Musia sa sadiť povrchovo + mulčovať. Prvé roky hojne zalievať - do hĺbky.
Hnojivo prakticky nepotrebujú a keď, tak minimálne, až po 2-3 rokoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group