další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Poradím jak pěstovat Amarylky!
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 4. 1. 2006, 16:23    Předmět: Poradím jak pěstovat Amarylky! Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letos mi opět vykvetly cibule amarylisů. Pěstuju je již pět let a každé Vánoce mě cibule obšťastní dvěma lodyhami s několika květy. Mám bílé, růžové a červené. Klidně poradím, jak je pěstovat tak, aby kvetly nejen uprostřed zimy, ale podruhé i uprostřed léta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sisinka
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 17:50    Předmět: Re: Amarylky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Martin H. napsal:
Letos mi opět vykvetly cibule amarylisů. Pěstuju je již pět let a každé Vánoce mě cibule obšťastní dvěma lodyhami s několika květy. Mám bílé, růžové a červené. Klidně poradím, jak je pěstovat tak, aby kvetly nejen uprostřed zimy, ale podruhé i uprostřed léta.


Poradíte mi teda, kdy je mám zazimovat a zasadit, aby vykvetly fakt na vánoce?
Návrat nahoru
jezinasmisek@seznam.cz
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 9. 2. 2006, 16:39    Předmět: amarylek Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vtom případě bych Vás porosila o radu Smile
Návrat nahoru
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 10. 2. 2006, 12:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já vám tedy popíšu, jak to dělám já. Začnu suchou cibulí, kterou jsem si koupil v listopadu. Tak to vlastně začalo. Koupil jsem si tedy cibuli a hned na konci listopadu ji zasadil, dal na teplé okno a zaléval. Na Štědrý den kvetla. Nechal jsem ji odkvést a pořád zaléval. Rostlina vyhnala listy a rostla. Tak jsem ji od března nejen zaléval, ale také každý týden přihnojil. V květnu jsem dal truhlík (později truhlíky - mám jich dnes několik desítek) na balkon a zahradu do polostínu. Zaléval jsem je vydatně v létě a také hnojil. V srpnu cibule, k mému překvapení, opět vykvetly. Na konci září byly odkvetlé a já jsem je už nehnojil, přestal intenzivně zalévat. Nechal jsem je venku až téměř do konce října, dokud nemrzlo. Nechal jsem je prostě přejít mrazem, což je důležité kvůli tvorbě květů. A už jsem je nezaléval vůbec. Od října tedy byly v bytě a nechal jsem je zasychat. Vůbec nezaléval. V půli listopadu jsem je vyjmul ze země, ostříhal listy (všechny neuschly) a nechal zaschnout. 14 dní před vysazením jsem je (pro jistotu) skladoval v chladu. A na konci listopadu zasadil. Cibule mi vykvetly všechny. Každá měla 2 stonky. A ty větší na jednom stonku 6 květů. Dělám to tak cyklicky 5 let a opravdu mám hromady květů 2x do roka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sněhulka
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 12. 2. 2006, 18:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mě amarylka vyhání jenom listy a kvést nechce, nemám na to štěstí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Skype
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 14. 2. 2006, 11:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Patrně ji nehnojíte a hlavně, musí mít na podzim minimálně měsíc teplotu pod deset stupňů Celsia. Tedy ale nesmí být nižší než nula, cibule by namrzla. Bez obav ji prostě v říjnu vysypte z květináče, ustřihněte listy a vrzněte ji do špajzu, studeného sklepa nebo dolů do lednice. V prosinci ji zasaďte a pokvete!!! Zaručuji. A taky je důležité v létě hodně hnojit. Ta cibule se musí, s prominutím, nažrat hnojiva. Takže každý druhý týden zalít zálivkou s hnojivem! Zaručuji pěstební úspěchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
bozena
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 5. 8. 2007, 17:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám Amarylky už víc jak deset let a letos mě poprvé kvetla jen jediná.Při tom je pěstuju a starám se o ně stále stejně.Jsem zvědavá na letošní vánoce jest-li mě pokvetou.Ale jinak máte pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 5. 8. 2007, 21:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Postup pěstování mám stejný jako Martin.
Přes zimu jí nechávám v původním květináči v chladném sklípku a podle potřeby při prvním náznaku rašení ji přesadím, ne však každý rok.
Důležité je, aby vytvořila po odkvětu dostatek listů, to je základ pro další kvetení.

Shot with u-miniD,Stylus V at 2007-08-05

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group