další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Lišejník na kůře keřů
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
woodoo.vs
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 15. 8. 2007, 1:41    Předmět: Lišejník na kůře keřů Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Objevila jsem lišejník na kůře okrasných keřů v živém plotě a taky na rybízech. Shocked Asi už to tam je nějakou dobu Embarassed ale v rámci péče o novorozence šla péče o zahradu stranou a teď to tak nějak doháním Confused Je to hlavně na takových těch starších větvích jenže kdybych je fšecky vymlátila tak by tam jaksi nic nezbylo tak zjišťuju jestli by to nešlo vyřešit jinak

Naposledy upravil woodoo.vs dne st 15. 8. 2007, 12:44, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 15. 8. 2007, 12:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nezlobte se na mne,ale asi nic jiného než odstranit napadené větvičky odstranit A SPÁLIT,s největší pravděpodobností jsou keře zastíněné a přehoustlé,a tedy ideální mikroklima pro tvorbu plísní a i hub a lišejníků.Zvláště je třeba toto udělat co nejdříve u rybízů,a nemusíte se bát,že ořezáním až u země jim ublížíte spíš naopak.A doporučení zalívat nikoli keře ale kořeny,a v době kdy už není polední úpal ale ještě je dost času na bezpečné oschnutí půdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
woodoo.vs
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 15. 8. 2007, 12:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji děkuji já si to myslela že to jináč nepude Mr. Green Zalívám na kořeny na listy neee (dokonce jsem to naučila i manžu -počítačového pošuka Laughing ) ale problém je v tom, že to jsou keře mamky (mojí tchyně) a tak radikální zásahy můžu dělat jenom když je někde na dovolené Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ Skype
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 15. 8. 2007, 22:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste postřik modrou skalicí, mělo by to pomoci aspoň tam, kde není lišejníku moc. Rybízy potřebují prosvětlit, to je pravda, měly by na nich být jen tří, čtyřleté větve v počtu do osmi, jinak všechno pryč.
Lišejníky nejsou jedovaté, ale je fakt, že na kůře okrasných stromů a keřů nevypadají nejlíp, ale "vymlátit" všechno je zbytečné. Odborníci si dokonce chválí, že se lišejníky vracejí, protože je to známka zlepšeného ovzduší (ubylo například kyselých dešťů) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group