další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Brslen bledne a nevím proč
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
teriska
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 7. 6. 2007, 19:10    Předmět: Brslen bledne a nevím proč Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat: mám zasazen brslen stromkový, žluté zbarvení listů, ale nyní asi po 4-6 týdnech začíná ztrácet barvu, bledne. Pozice slunečná, dostatek vláhy má. Díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 6. 2007, 22:31    Předmět: Brslen bledne a nevím proč Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rada na Váš problém je v podstatě dvojí. Za prvé - u stromkových forem je třeba stále přistřihovat nebo zaštipovat letorosty, aby stromek držel svůj původní kulatý tvar. Tím také zamezíme prodlužování letorostů a vysilování keříku. Za druhé - je možné, že zemina v nádobě je již vyčerpaná, proto přihojujte pomalu působícími hnojivy. Například tabletované hnojivo Silvamix. Ke zlepšení stavu brslenu vřele doporučuji aplikovat oba způsoby. Uvidíte, že keř zachráníte. Irena Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 21. 7. 2007, 14:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,
mám podobný problém, ale u starší rostliny, myslím, že v tomto případě může být na vině silné sluníčko, listy jsou jakoby vysušené, vyšisované. Stává se mi to každoročně, pokud je žhavé léto. S příchodem chladnějších dní mají nové listy už zase pěknou barvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 26. 8. 2007, 16:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U panašovaných rostlin se barevná odlišnost v průběhu vegetace může objevit,většinou u staršího olistění,ale zatím to nikdy nebylo trvalého rázu,vždy se to vrácí do normálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teriska
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 3. 9. 2007, 15:22    Předmět: děkuji za reakce Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji vám všem za reakce. Brslen jsem Silvamixem přihnojila, přestože půda byla nová, čili pravděpodobně i bez nedostatku živin. Docela se mi systém tablet líbil. Korunku zaštipuji. Barva se začala skutečně vracet při absenci sluneční výhně. Zřejmě tedy šlo skutečně o nějaké "vyšisování" sluníčkem. Listy byly jakoby vysušené. Moc vám všem díky za milé reakce. Smile Teriska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teriska
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 3. 9. 2007, 15:22    Předmět: děkuji za reakce Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji vám všem za reakce. Brslen jsem Silvamixem přihnojila, přestože půda byla nová, čili pravděpodobně i bez nedostatku živin. Docela se mi systém tablet líbil. Korunku zaštipuji. Barva se začala skutečně vracet při absenci sluneční výhně. Zřejmě tedy šlo skutečně o nějaké "vyšisování" sluníčkem. Listy byly jakoby vysušené. Moc vám všem díky za milé reakce. Smile Teriska
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group