další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jedle korejská - jak zaštipovat
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nakatenga
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 30. 7. 2007, 22:02    Předmět: Jedle korejská - jak zaštipovat Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím všechny znalé věci s prospbou o radu.
Mám dvě mrňavé jedličky korejské - cca 25-30cm a ráda bych do budouna dosáhla krásné hustoty větví, kdy vůbec není vidět kmen, jako u cca 120cm vysoké jedle korejské, kterou jsem dostala darwm k čerstvě dostavěnému domku. Je nesmírně huňatá, foto můži přiložit později, a prý prot, že od malého mala ji zaštipovali. Tedy strom košatěl jaksi na úkor růstu do výšky - bylo mi řečeno...
Ráda bych věděla, v jakém období roku a v jakém rozsahu můžu větve zaštipovat, abych se alespoň přiblížila dtto efektu. Rolling Eyes
díky za případné rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 27. 8. 2007, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jedle, borovice i smrky se dají zaštipovat v druhé půlce června, kdy na nich vyraší nové, světlejší přírůstky. Zkuste zaštípnout některý z výhonů, pokud se "vyloupne" část, kterou chcete odstranit, skoro sama, je vhodná doba zakrátit všechny výhony.
Termín je přibližný, záleží na počasí - letos se mohly vylamovat přírůstky už v polovině měsíce. Nenechte výhony zdřevnatět, pak zaštípnout nejdou a zastříhávání by bylo znát (nedělá se Exclamation )
Určitě vám jedle zahoustne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group