další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Co to doma mám?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kit-kat
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 9. 9. 2007, 20:17    Předmět: Co to doma mám? Odpovědět na téma Odpovědět s citací

Chtěl bych poprosit někoho, kdo by mi mohl prosím napsat, co to vlasně je, případně co to potřebuje. Jestli je to něco známýho, tak se předem omlouvám, ale nikde jsem to nenašel Wink
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kit-kat
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 9. 9. 2007, 20:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vidim, že se ten obrázek nějak nepovedl...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 9. 9. 2007, 21:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Opravdu není moc vidět, nepozná se ani skutečná velikost listů. Ale zkusila bych tipovat na nějakou Peperomii (pepřinec). Podle skoro kulatých lístků by to mohla P.rotundifolia, ale netroufnu si to tvrdit stoprocentně.
Pepřinců je veliké množství druhů a odrůd, některé mají listy jemné, jiné vypadají spíš jako sukulenty.
Rostliny chtějí světlé nebo polostinné místo, celoročně teplotu od + 15 do + 18 stupňů, jinak se "vytahují". Na zálivku pozor, spíš mírně a pokud možno měkkou (dešťovou) vodou, která jim prospívá. Od jara do konce července lze přihnojovat každých 14 dnů hnojivem pro pokojové rostliny.
V zimě jsou náchylné na zahnívání při nízkých teplotách a přílišné vlhkosti zeminy.
Poměrně dobře se množí vrcholovými stonkovými, nebo listovými řízky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group