další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Prořezávání stromů - kdy?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
poorboy
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 30. 9. 2007, 14:48    Předmět: Prořezávání stromů - kdy? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Můžete mi prosím poradit, kdy mám prořezat jabloně, hrušky a meruňky. Můžu už teď na podzim a nebo mám počkat do jara.
Je to u každého druhu stromu jiné období nebo ne?
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 1. 10. 2007, 14:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
všeobecně by mělo platit u jádrovin (jabloně,hrušky) prořezávat koruny stromů až v době vegetačního klidu,tedy po shození listí a ukončení "vegetačního" růstu.Ale zároveň ndělat velké zásahy v době velkých mrazů,růst jakýchkoli rostlin ani v klidovém zimním období nepřestává.Proto je lépe provádět zimní řez až v předjaří nebo časném jaru,kdy nehrozí namrznutí otevřených ran.U peckovin se řez dělá zpravidla po sklizni,ale také s ohledem na namrznutí.U jádrovin se můžou provádět dva řezy .: zimní na tvarování koruny,letní pro produkci kvalitnějšího ovoce(tím,že snížíme počet vyživovaných větví a tím i množství plodů na nich má strom více síly a živin pro vývoj plodů které na stromě ponecháme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 9. 10. 2007, 22:33    Předmět: prořezávání stromů-kdy? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě doplním řez meruněk. S tím radím počkat až na příští rok, nejlépe na přelom července a srpna. Zjara, když začneme s řezem příliš brzo meruňky trpí klejotokem zrovna tak jako třešně. Na podzim není pro řez meruňky ten správný čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group