další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak zničit molice?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rýznerová
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 5. 1. 2006, 17:48    Předmět: Jak zničit molice? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, všimla jsem si, že mám bazalku přinesenou z obchodu posetou malými býlími motýlky. Co s tím? Jsou to molice? A co na ně použít? A napadne mi to pokojové kytky? Děkuji.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Návrat nahoru
Veronika H.
Anonymní

PříspěvekZaslal: út 10. 1. 2006, 10:56    Předmět: molice Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Budou to molice, zbavíte se jich Mospilanem, je k dostání buď v sáčku (musíte si ho smíchat dle návodu) nebo v lahvi s aplikátorem (pouze se doplní voda).
Návrat nahoru
majka.mach
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 20. 4. 2006, 12:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den. Mám napadené rostliny molicema.Převážně ibišek a fuksie.Použila jsem už plno přípravků a nic nepomohlo. Prosím o radu co by na ně zabralo. Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 4. 2006, 11:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
majka.mach napsal:
Dobrý den. Mám napadené rostliny molicema.Převážně ibišek a fuksie.Použila jsem už plno přípravků a nic nepomohlo. Prosím o radu co by na ně zabralo. Děkuji za odpověď.


Existuje řada postřikových látek. Aplikovat je musíte na rub listů a postříkat vskutku každé místečko. Problém bude v tom, že postřik nezabíjí vajíčka, takže musíte postřiky opakovat každý týden, dokud úplně nezničíte všechny generace, tedy i ty, co se teprve vylíhnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Evina
Anonymní

PříspěvekZaslal: po 24. 4. 2006, 8:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na molice skutecne existuji jiz popsane pripravky. Pred par lety jsem vetsinu vyzkousela- byl to dlouhodoby, ale marny boj! Nakonec bylo nutno vsechny rostliny vyhodit- mnozi se dabelsky rychle!Dnes velmi prohlizim rostliny, neb molice, dle mych zkusenosti, nelze ani pri prepeclivem postupu uspesne zlikvidovat.
Preji vice stesti!
Návrat nahoru
setto
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 30. 4. 2006, 22:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
200 g tabaku a 200 g cesnaku povaríme vo vode a nechame deň odstať, riedime to v pomere 1:10 a striekame tie paskudy.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 13. 5. 2006, 16:37    Předmět: Re: Jak zničit molice? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
[quote="Rýznerová"]Dobrý den, všimla jsem si, že mám bazalku přinesenou z obchodu posetou malými býlími motýlky. Co s tím? Jsou to molice? A co na ně použít? A napadne mi to pokojové kytky? Děkuji.

[dobrý den,
mám rovněž na květinách molice a slyšela jsem recept, ale ještě jsem jej nevyyzkoušela.
1 díl olivového oleje, 2 díly tekutého mýdla,smícháme , 100 ml této tekutiny do 1 litru vody a tím se rostliny stříkají.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: so 20. 5. 2006, 15:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Musím se připojit k jednomu z prvních příspěvků. Pěstuji ibišky i fuchsie na kterých si molice s chutí hodují. Bezpečně mi zabírá doporučovaný mospilan. Aplikuji důkladný postřik několikrát po sobě, dokud molice nezmizí. Přes léto mám rostliny venku a problémy s molicemi se téměř nevyskytují (prý nemají rády vlhko). Molice se většinou objeví na podzim po návratu do bytu, ale mospilan je vcelku bezpečně zahubí. Mám vyzkoušené, že tento přípravek vydrží účinný i několik měsíců naředěný dle návodu, takže jej mám stále k dispozici.
Návrat nahoru
jirmor
Anonymní

PříspěvekZaslal: čt 8. 2. 2007, 15:55    Předmět: molice Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Molice je nezničitelná na pokojově pěstované Lantaně, nepomohl ani radikální ořez rostlin a kontrola nových listů, ani opakované chemické postřiky. Vždy se někde zachrání nepatrné množství imag, které se pak velmi rychle namnoží v naší nepřítomnosti (již i 2 týdnů). Nejlépe je vzdát se rostlin, které je obzvláště přitahují. V mém případě jiné rostliny než Lantana nenapadly.
Návrat nahoru
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 9. 2. 2007, 17:32    Předmět: Molice Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je zajímavé kolik odpůrcu jedů a prostředků na ochranu rostlin se uchyluje i u skleníkových a bytových rostlin k chemii.V bytových podmínkách ale můžete použít i přípravky biologické ochrany,různé druhy dravíýh roztočů více na www.biocont.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hanele
Anonymní

PříspěvekZaslal: pá 9. 2. 2007, 21:51    Předmět: molice Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahojky, myslím, že zbavovat se svých oblíbených rostlin je celkem zbytečné.Mám fuchsie i lantany, a s nimi i mějakou tu moličku přirozeně. Přes léto na balkoně používám chemii (mospilan,aplaud) Od května do října spíše preventivně vždy 1x za měsíc.stačí to.A přes jaro, v místnostech používám podomácku vyrobený postřik s vody, oleje a pár kapek jaru. Very Happy
Návrat nahoru
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 10. 2. 2007, 10:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S roztočema nemám příliš dobré zkušenosti a s onou firmou také. (Biocont)
S postřiků mám osvědčený Mospilan.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kutil28
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 9. 10. 2007, 20:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 11. 10. 2007, 20:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Roztoči jsou výborní ve skleníku, v bytě už je jejich používání horší. A molice mají výdrž, neopustí ani rostliny přezimované v chladu , jen jich je míň (těch molic). Postřiky je potřeba dělat každý pátý den, protože se zničí jen létající molice a nevylíhnuté si klidně počkají po sprškou na svůj čas Mr. Green
Tabák s česnekem ale opravdu účinkuje, i když vývar za tepla zrovna nevoní - vařte venku! ( Nevím kolik vody dává na uvedené množství "vývaru" setto, mně se osvědčil litr vody a jen nechat varem přejít.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group