další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jakou pokojovku do stínu?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NiXtreme
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 28. 6. 2006, 10:27    Předmět: Jakou pokojovku do stínu? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mam pokoj smerem na zapad, takze vetsinu dne je v nem stin pricemz zaluzie je casto take zcasti zatazena aby bylo v pokoji sero...je vubec nejaka rostlina - pokud mozno vyssi tak 1,5m, kterou by slo posadit na zem, a pokud mozno nejedovata - ktera by v takovychto podminkach prezila a rostla?
nechce se mi kupovat umelou...
co bonsaje? prezijou ve stinu?

diky predem za odpovedi
nix

Bonsaje určitě ne, ale Spathiphyllum - lopatkovec, je velmi nenáročná rostlina milující polostín až stín. A ve velké nádobě hodně vyroste.
Návrat nahoru
Anonymní


PříspěvekZaslal: ne 2. 7. 2006, 12:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
diky za tip, este nejaka?
Návrat nahoru
Petra Nachtmanová
Anonymní

PříspěvekZaslal: st 28. 2. 2007, 13:22    Předmět: Jaké pokojovky do stínu? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stinné či tmavé kouty jsou pro většinu rostlin problém. Ovšem, dá se v3e vyřešit a nemusí to být zrovna květinou umělou. Co takhle zkusit Kořenokvětku (Aspidistra)? Dorůstá výšky mezi 60cm až jedním metrem. Jako jedna z mála snáší špatné osvětlení. Další možností je Filodendron stromový (Philodendron), ten dosahuje výšky až 3 metrů. A ještě jednu rostlinu bych zde zmínila a tou je Schefflera (Schefflera). Ta dosahuje výšky 1,8 metru a je opravdu velice dekorativní.
Návrat nahoru
NiXtreme
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 24. 10. 2007, 21:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
diky moc za odpoved
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 25. 10. 2007, 10:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kterou jste nakonec vybrala? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NiXtreme
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 25. 10. 2007, 11:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
vybral Wink jsem lopatkovce. moc se mi libila ta seflera ale u mne v pokoji jw cely rok pres 20°, tak by se ji tu asi nelibilo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 25. 10. 2007, 12:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vybral Mr. Green jste si dobře. Mám doma dva, nebývá s nimi problém. Jen pozor na přelití, aby jim nezačaly zahnívat kořeny. Lépe zvládnou sucho, pokud totiž nastane, dají vám vědět ohnutými listy, že potřebují zálivku.
Až se rostlina rozroste, můžete ji rozdělit, jde to snadno - taky jsem tak získala svůj druhý exemplář. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NiXtreme
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 25. 10. 2007, 20:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
diky moc za vsechny rady. pritelkyne mi ji priveze od babicky (snad se nebude babicka hnevat) a pak uz to bude na mne se o ni postarat. moje mamka se o kytky zajima tak mi s ni kdyztak pomuze ale pro zacatek se zda to bude vhodna kytka. mam kytky moc rad, ale starat se o ne se musim jeste naucit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group