další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Trápí vás také sametka?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin H.
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 7. 2006, 11:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste se poohlédnout po akaricidech, ale nejsem si jistý, že fungují proti sametkám. Možná použijte repelentní přípravky, které odradí larvičky v zavrtávání do kůže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
inkap
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 10. 8. 2006, 10:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sametka podimní nás velmi trápí. Mohl(a) byste nam poradit jak vyrážku správně ošetřovat a léčit? (Pudry nejsou k ničemu.) Co s prevencí napadení člověka a psa?

Děkuji moc.
Inka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peshonza
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 19. 8. 2006, 16:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na sametku podzimní působí jako repelent DIFFUSIL nebo ARPALIT (jsou ve formě spreje). Diffusil je v provedení jak pro zvířata, tak pro lidi (DIFFUSIL H). Zdá se nám, že působí i léčivě, protože pupence přestanou svědit a po několika dnech zmizí. Trochu také pomáhá dát na pupence FENISTIL. Pokud jde o prevenci v zahradě (postřiky), nejsou nikde dosažitelné informace - snad jen nepodložené informace o akaricidu OMITE. Tím jsme zahradu stříkali už třikrát, ale bez viditelného efektu. Pak mají údajně také pomoci postřiky obsahující "koloidní síru". Jaké to jsou ale přípravky (obchodní názvy) se nám nepodařilo zjistit (z důvodů zneužití reklamy) a různí "odborníci" ve specializovaných prodejnách si s tím nevědí rady. Takže trpíme dál a čekáme na spásný podzim, který nás utrpení zase na rok zbaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
inkap
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 21. 8. 2006, 9:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji za odpověď. Jsme na tom tedy stejně. Rozdíl je v tom, že mého psa sametky vůbec netrápí, asi jim nevoní. Pes je ale nastříkán přípravkem Frontline. Já je zato mám všude, starám se totiž o zhradu a často zapomenu na Difusil. Pomáhá i včasné koupání v horké vodě, ale člověk nesmí zapomenout. Ostatní členové rodiny na zahradu raději nechodí a okolní louky obchází po cestičkách. Ještě jsem zjistila, že na již zasažená místa pomáhá i Jacutin, který je jinak na svrab.
Je to hrozné mít zkaženou polovinu léta, loni u nás sametky byly až do konce října!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olddog
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 9. 9. 2006, 22:25    Předmět: sametka podzimni Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak zlikvidovat sametku jako takovou take nevim, ac bych rad vedel, ale prisel jsem na zpusob jak ochranit lidi a bez chemie - chodim po zahrade ve vietnamkach - pokud je chladno a musim se obout tepleji tak jsem pokousany take, ale pokud mam moznost chodit naboso tak si me sametka nevsima - zrejme se nema sanci na hole kuzi uchytit - potrebuje bud srst u zvirat a nebo latku u cloveka - aspon me to pri normalni praci na zahrade spolehlive funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 26. 4. 2007, 22:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Protože nás sametka trápí každý rok, sháněli jsme různé rady a sbírali zkušenosti od stejně postižených, ale všude se ty mršky chovají jinak. Vůbec bychom nemohli použít Váš způsob boje - jakmile vyjdeme naboso, jsme spolehlivě "olezlí" v krátké době.
Všude se jen píše, jak sametka vypadá, od kdy do kdy je aktivní atp. Jediná rada jak ji zlikvidovat na zahradě byla ta, že stačí dva důkladné postřiky trávníku SULKOU. První postřik začátkem července a druhý po 14 dnech. Snad ten, kdo má malou zahrádku by to mohl zkusit, jak to účinkuje? Na rozlehlé zahradě je to trochu problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dejavu
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 6. 11. 2007, 8:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letos k nam sametka dorazila az koncem rijna, za to ale muci psy i mne Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 6. 11. 2007, 14:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sametka začíná být opravdovým postrachem. Můžu se zeptat, kde žijete? A jaké prostředky jste proti ní zkoušel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 6. 11. 2007, 21:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Další nepříjemná zpráva: sametka koncem října! Docela jste mně vyděsil, protože polovina září je doba, kdy se začínáme těšit, jak si konečně oddechneme. A teď takový pozdní výskyt, vůbec jsme netušili, že by se jí mohlo dařit i tak pozdě Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group