další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Masožravka
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 26. 10. 2007, 21:13    Předmět: Masožravka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jdu jednou takhle kolem květinářství a vidím tam stolek s masožravkama, docela mě zaujaly do jedný jsem ze zvědavosti zkusil opatrně strčit prst a najednou chramst Mr. Green . Dost mě zaujaly a myslím že bych si jednu rád koupil na okno ke kaktusům. Sem tam tam lezou takoví malí broučci tak by se mi třeba do masožravky mohli nachytat. Chcu se zeptat jak je to s pěstováním. Líbila se mi tahle:

Chtěl bych vědět jestli se ke kaktusům a kam vůbec se hodí.
Dále kolik tak stojí neviděl jsem tam ceny.
A ještě tipy k pěstování a podobně


Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Petra Škarková
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 28. 10. 2007, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tato masožravka se jmenuje Dionaea muscipula, česky se jim říká mucholapka. Tato rostlina původem ze Spojených států vyžaduje slunné místo s velkou intezitou světla. Zálivka střední, ale kořeny rostliny nesmí nikdy vyschnout. Teplota by se měla pohybovat kolem 20 - 25°C. A v zimě, by neměla teplota klesnout pod 10°C. Měla by mít vysokou vzdušnou vlhkoust. Masožravka láká hmyz na své listy a pak ohromnou rychlostí list sevře a kořist je téměř bez šance. Rostlina patří k náročnějším, ale je lemi pěkná. Cena se pohybuje od 40 Kč za dvoucentimetrový semenáček, až po pěkně vzrostlé rostliny, které, ale už stojí kolem 400 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 28. 10. 2007, 23:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Osobně bych doporučila koupit si z počátku masožravky, které vyžadují jednodušší péči. Pár si jich zkuste umístit do "skleníčku" - stačí větší sklenice - tak jim zařídíte stálou vysokou vzdušnou vlhkost. Poznáte je, ony vás Laughing - a další můžete časem přikoupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 11. 11. 2007, 19:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jakou jednoduší byste mi doporučili? dejte mi jméno a hlavně obrázek, já už ju něják vyberu. V květinářství jich měli plnej stolek cca. 30 kousků takže se vybrat dá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Petra Škarková
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 12. 11. 2007, 12:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
K těm méně náročným patří Rosnatky (Drosera). V květinářství ji běžně seženete. Tato masožravka se dá úspěšně pěstovat na vnitřním parapetu okna, kde má dostatek světla. Stačí jí běžná pokojová teplota. Substrát se musí udržovat stále vlhký (v létě mokrý). V zimě zálivku mírně omezit, ale Rosnatka nesmí nikdy vyschnout! Jako první masožravku, bych osobně doporučila Rosnatku - Drosera capensis. Přeji mnoho úspěchů a doufám, že se s námi podělíte o případný úspěch i neúspěch. Mnoho zdaru Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Škarková
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 12. 11. 2007, 13:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací


toto je Drosera capensis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 14. 11. 2007, 16:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jen doplním: uvedená rostlina potřebuje dostatek světla, což může být problém hlavně v zimním období. V takovém případě je dobré zajistit jí umělé dosvětlování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 16. 11. 2007, 0:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
K dosvětlování si kupte speciální zářivku pro pokojové skleníky, obyčejná zářivková trubice není k přisvětlování pro rostliny vhodná. Seženete ji většinou také ve větších prodejnách zahradnických potřeb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group