další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Čínský či japonský altán - do české zahrady_
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdvorak
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 4. 11. 2007, 9:37    Předmět: Čínský či japonský altán - do české zahrady_ Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podívejte se na www.ceskaves8.estranky.cz
je to kýč nebo je to pěkné ????


Naposledy upravil zdvorak dne ne 13. 1. 2008, 10:45, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 13:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Altánek je na jednu stranu moc pěkný, ale na druhou stranu tomu chybí to okolí. Takže hodně štěstí s tvorbou. Nejvíc do očí bijící je asi ten bazén hned vedle Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 18:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to celkem pěkné,pokud máte početnou rodinu,jinak to je snobská plovárna.Ale vážně,chce to zapěstovat okolí buď vhodnými stromy nebo keři.Hodně dalších vhodných nápadů pro naplnění volného času a zpříjemnění si odpočinku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 9. 1. 2008, 22:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Propána, tohle mi úplně uteklo!
Nechápu, proč se altán na české vesnici musí podobat střechou čínské pagodě, když by míň nákladné bylo jednodušší zastřešení. Podpěry a zábradlí už "čínské" nejsou, je to takový kočkopes, ale proti gustu žádný dišputát, jak říká klasika.
Pokud altán zaroste nějakými popínavkami a celý kout se ozelení, trochu se to ztratí. Ale mám dojem, že stavba měla být hlavně viditelná, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 9. 1. 2008, 23:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Klobouk dolů, že jste tohle dokázal postavit!
Ale musím souhlasit s ostatními, že v celku s okolním prostorem stavba vypadá poněkud nepatřičně, bude potřeba nechat ji obrůst rostlinami a dát zeleň i všude kolem.
Doporučila bych druhy a k nim i další prvky typické pro východní zahrady, aby altán tak moc nečněl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 12. 1. 2008, 15:13    Předmět: altán Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem také neodolala a nakoukla a nezbývá, než Vás zklamat a přidat se k názorům předchozím. Řemeslně je to zcela jistě velmi kvalitně udělané, ale opravdu netuším, proč jste si vybral tento styl. A nejhorší je ta večerní fotografie, to už vypadá jako zahradní restaurace ve velmi laciném asijském stylu. Určitě by to chtělo nějaké popínavky, ale i keře kolem, aby tam altán tak nesmyslně netrčel v prázdném prostoru. Možná to má s bazénem evokovat pláž, ale nějak to drhne ;o)
Tak mnoho zdaru při zkrášlovacích úpravách!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdvorak
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 13. 1. 2008, 10:49    Předmět: Děkuji za názory Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji všem za názory – jsem za ně moc vděčný. Ale chci připomenou – chtěl jsem právě vyjádření zda jde o kýč nebo… Je to jasně řečeno v nabídce na shlédnutí. V tom se právě nemůžu s manželkou dohodnou a vaše názory dávají za pravdu mě, že je potřeba nevystavovat ale vkusně „zabalit“.
A k názoru , že to nepatří do české zahrady - ano ale stovky standartních kulatých, štvercových či šestihranných altánů patří? Sázíme cizokrajné rostliny do našich zahrad - které tady taky nikdy nerostli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 14. 1. 2008, 23:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Označit altánek za kýč? Kýčem se spíš rozumí věci líbivé a neužitečné (a nevkusné). Takže kýč asi přímo ne.
Máte pravdu, že se objevují stavby všelijaké, mám dojem, že někdy jsou spíš na ukázku, co si majitel může pořídit - proto se taky většina nových zahrad v satelitních městečkách podobá jedna druhé jak vejce vejci. Podobné bazény, trávníky, oplocení a hlavně výsadba všeho možného. Dost mě popuzují všudypřítomné živé ploty z tújí (říkám takovým zahradám urnové hájky) - taky téměř všude Crying or Very sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group