další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak vyrovnat nerovnosti na zatrávněné ploše?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markus5
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 21:14    Předmět: Jak vyrovnat nerovnosti na zatrávněné ploše? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na zahradě máme takový menší tankodrom asi 20x20m.
Při vlhčí půdě se propadáváme do krtčích chodbiček.
Prosím poradíte jak vyrovnat ten trávník a zbavit se toho
krtka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 8. 1. 2008, 9:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Obtížně!Je vidět,že půda pod trávníkem je zdravá a živná,proto jsou v ní i organismy které krtci a myši vyhledávají ke své obživě,a tam kde toto mají se i drží.Ekologové by Vám radili buďte rád a hrd na to,že děláte něco pro přírodu.Já říkám,všeho s mírou,kdo na takovém místě má žít,lidé nebo krtci.Jediná rada která mne napadá a je snad i pro obě strany (eko i majitele)přijatelná je používat v co největší míře zahradní stroje na těchto místech,a tím tyto pracanty nenápadně vyhánět,i když se to málokdy podaří.A nerovnosti doplňovat posekanou trávou a kompostem za účelem postupného vyrovnávání,i když toto použití zpětně bude lákat živočichy do takto bohaté půdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 8. 1. 2008, 12:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no krtko je moj najvacsi nepriatel. tiez na zatravnenej ploche si zacal robit kopceky, a hned vedla mam hospodarsku záhradku a aj tam mi robi bordel (napr ked pekne vyklicia uhorky, tak ako naschval on si tam spraví kopcek.)

no zbavit sa krtka, skusal som setko mozne.
-Zapischol som do zeme zeleznu tyc a navrch som dal plastovu flasu- udajne ten zvuk nemaju radi- NEPOMOHLO.
-Vysadil som v okoli rastliny (neviem si spomenut na nazov), ktore dajak smrdia a ich to odpodzuje- NEPOMOHLO.
Tak som zacal chemicky odpudzovat
-Tabletky zo sírou, ten smrat nemaju radi- NEPOMOHLO
-"svetlice", zadymia vsetky chodby a tym ho odpudia- tyzden bol pokoj, ale...- NEPOMOHLO
-Petardy, dedo to pouziva v záhradke v mrkve, ale umna to NEPOMOHLO


Teraz si na jar idem kupit take tie elektronicke odpudzovace, co vysielaju dajaky zvuk, snáť to pomoze.



Inak jeden sposob neskusajte. Som sa hral na mačku a čakal som kedy si spravi krtek kopcek, a motykou som ho zabil. Mal som 2 týždne pokoj, ksenie bez ziadnych kamienkov, hral som voleajbal a onic som sa nepodkýnal, ale potom toho mrtveho krtka prisla pomstit cela jeho familia, a z mojho krasneho zatravneneho ihriska sa stalo oranisko Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 8. 1. 2008, 14:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S většinou toho co jste vyzkoušel mám podobné zkušenosti,to se omlouvám,jakožto nejúčinnější se mi ale stále jeví ta rotační sekačka,ale jedná se o ochranu kolem domu.Většinou se ale jedná o plašící zařízení,které mají účinnost do doby než zvířátkům otrne a zvyknou si.A to s tím obnovení populace je také známé už léta,a nejen o krtkách.Každá obyvatelná nora se časem stane znovu zabydlenou lokalitou.opravdu nedokáži stoprocentně poradit.Omlouvám se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 8. 1. 2008, 14:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Matej S:
O boji s krtky jsme toho nadiskutovali už mnoho, můžete si to pročíst: http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.php?t=483

Nicméně, jak říká Stanislav, žádná rada není stoprocentní - a krom toho v příspěvcích najdete i takové, s nimiž já osobně nesouhlasím, protože se mi zdají příliš kruté (a kdyby se nad tím snad někdo pozastavoval - ano, i já mám na zahradě čas od času krtky Very Happy ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 8. 1. 2008, 23:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na sousední zahradě mají tři děti, pořádného psa a žádnou krtinu. Vedli jsme proto doma debatu, proč asi u nich krtek neřádí? Došli jsme k závěru, že mu vadí hluk nad hlavou - děti jsou jak fretky a pes je věrně provází, dupou a povykují (někdy by to vypudilo kdekoho, nejen krtka).
A tak kdykoliv jdeme na zahradu, dupeme... Ale není nás tolik, zahrada velká a pes je malý a lehký, uvidíme, co zmůžeme. Zatím krtek vždycky vyhrál Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 11. 1. 2008, 14:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To se všeobecně říká,tam kde je pohyb,něco se děje tak tam se krtci nevyskytují.Jako většina zvířat mají také raději klídek.Proto na loukách kde se seče dvakrát třikrát do roka a je tam vlhko a živno tak se tam živí.Tam kde se snaží o imitaci anglického trávníku a sečou a vertikulují průběžně po celé vegetační období jsou tam vyjímečně.Ale pozor,pokud je poblíž plocha která se také nechává v "přírodním"stavu tak není vyloučena návštěva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 11. 1. 2008, 14:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě jeden možný fígl,pro zahrádkáře.Pokud uvažujete o průběžném přihnojování záhonků na zahrádce,a máte tam uličníky myší a pod.tak můžete použít "injektové"hnojení spojené s vyháněním těchto uličníků.Prostě konev s hnojivým roztokem nerozlíváme po povrchu ale do těchto děr.Většinou totiž kopírují řádky,a´t kvůli kořínkům nebo kvůli dalším uličníkům kteří si na těchto koříncích pochutnávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 11. 1. 2008, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vypadá to, že s krtkem bude boj nekončící Sad Máme kolem tří hranic pozemku dvouhektarové pole ležící aspoň deset let ladem, tam se jim musí vegetit bez problémů. Jen kdyby nelezli kam nemají!
Hnojivý roztok je odradí na chvíli, i tyto metody už jsme zkoušeli, nic nepomohlo na dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group