další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Popínavky do bytu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 17:10    Předmět: Popínavky do bytu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vedeli by ste mi poradit, nejake popinavky do bytu.

Mam uz passifloru a hederu helix, sa mi pomaly rozrastaju, len by som chcel skusit aj strop nech zarastie. Takze nieco co rychlo rastie a nepotrebuje oporu, a vydrží v interiery. a mam doma macku, tak nech to nieje jedovat Wink

Vopred dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 18:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Napadá mě teď žumen, který se ale nechává růst na opoře. Nicméně ta nemusí být výrazná, ani skoro vidět - stačí natáhnout silnější nit - a rostlina ji brzy překryje. Mimochodem této rostlině se říká také australská réva, má spoustu úponků, kterými se lehce přichytí. Sama ji pěstuji, je nenáročná, přesto nadělá plno parády.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 19:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
cissus ma nenapadol.
a nieco s uponkami, kamarat ma nahovara na parthenocissus, (asi preto ze ho vela namnožil Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 21:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobře a rychle roste roste také Senecio, snese polostín a pokojové teploty, v zimě o něco chladnější prostředí, ale přežije zimu i v pokoji. Poroste na opoře i bez ní a dobře se množí stonkovými řízky.
Je spousta druhů - S. macrogiossus a S. mikanoides mají listy podobné břečťanu, některé druhy jsou spíš poléhavé (S.hawortii), nebo sukulentní.
Jedovaté senecio není, tak si může číča občas mlsnout Smile
Popínavé filodendrony by se Vám mohly také hodit, jsou k mání i drobnolisté, vyhovujejim celoročně pokojová teplota, nejsou jedovaté a dají se dobře množit (Philodendron scandens je fakt vděčná pnoucí pokojovka).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 8. 1. 2008, 9:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na ozelenění stropu se dá opravdu použít snad většina klasických popínavek.Jen by jsem chtěl upozornit na jednu-dvě věci.U stropu v normálně fungující místnosti je jiné klíma než dole,není tam tolik světla,ale je tam i větší teplo.Také s použitím záchytného,přídržného zařízení řádně rozvážit.V době kdy jsou popínavky v plném růstu šlahouny dost váží,mohlo by tím dojít k nemilému překvapení a i škodám na zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 12. 1. 2008, 21:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Matej S napsal:
cissus ma nenapadol.
a nieco s uponkami, kamarat ma nahovara na parthenocissus, (asi preto ze ho vela namnožil Smile )

Parthenocissus - česky loubinec pětilistý (psí víno) by vám v bytě vůbec nešel Crying or Very sad Je to venkovní popínavá dřevina, a na podzim shazuje listí (romantika by v tom možná byla, brodit se spadaným listím v obýváku). Do bytu se opravdu nehodí ani loubinec trojhrotý, také vhodný jen k venkovní výsadbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 12. 1. 2008, 23:02    Předmět: Ještě jednou žumen Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ad Cissus - můžete si pořídit C. antarctica i C. discolor, ten má pestré mramorované listy. Jen nevím, jakou máte pokojovou teplotu. Question

C. antarctica by měl mít v zimě nižší teploty, ale mám vyzkoušeno, že zvládne bez problémů i 20 stupňů.
C. discolor si lebedí zase jen v teplých pokojích (až 25 stupňů). Potřebuje ale vysokou vzdušnou vlhkost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 12. 1. 2008, 23:12    Předmět: další popínavky Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě mě napadl potos, Epiprenum - ten tu snad ještě nebyl zmíněn. A zase můžete kombinovat rostliny s různobarevně panašovanými listy, sama je mám doma takto sesazené v jednom květináči.
A co třeba Syngonium? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 12. 1. 2008, 23:26    Předmět: Je tam číča Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Syngonium je moc pěkná pnoucí pokojovka, roste jako z vody a celkem vydrží leccos, ale uvádí se, že je mírně jedovatová - látky v ní obsažené dráždí kůži a sliznice. Matějova kočka snad není "naháč", ale kdyby okusovala listy? Asi raději ne Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 12. 1. 2008, 23:51    Předmět: Re: Je tam číča Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych napsal:
Syngonium je moc pěkná pnoucí pokojovka, roste jako z vody a celkem vydrží leccos, ale uvádí se, že je mírně jedovatová - látky v ní obsažené dráždí kůži a sliznice. Matějova kočka snad není "naháč", ale kdyby okusovala listy? Asi raději ne Idea


Á, pravda, to jsem zapomněla, že má doma takového drahouška, ale řešení je snadné: rostlinu může dát na skříň nebo někam do vyšších míst, kam se kóča nedostane. Já takto umístila některé rostliny a náš kocour Šimon se k nim nedostane. Není to ale kvůli jejich jedovatosti, on pokojovky (krom šáchoru Mr. Green ) nebaští.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 13. 1. 2008, 19:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no na jesen sa prodit v listoch v izbe mozem byt zaujimave Wink , ale dajak ma toto absolutne nenapadlo Very Happy ze je opadavy parthenocissus, co už.

teplota v izbe. no v zime okolo 21°C a v lete teplota stúpne , asi ako v panelákovom byte.

Hno k mojej mačke, moj kocúr je cvok, ma síce 8 rokov, ale skáče po po poličkách, skriniach,.... teda vsetky moje črepníky mam prilepené a zadrôtované o poličku Very Happy , (takže jediné miesto kam sa nedostane je akvarko z masozravkami)

Oks, dik zatím za možnosti, pozrem sa nato, čo a ako, a čo by som si mohol zohnať.
Ak Vas daco napadne, tak možte ešte napisať.

Zatial ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group