další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Lucky Bamboo začínají žloutnout listy
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 11:40    Předmět: Lucky Bamboo začínají žloutnout listy Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Milí čtenáři,

rád bych se s Vámi poradil při řešení následujícího problému. Vlastním Dračinec Dracaena sanderiana ,,Lucky Bamboo" neboli okrasný bambus. V poslední době jsem si všimnul že mu začínají žloutnout listy. Čím to může být? Poradíte mi?

_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Návštěvník
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 21:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky jsem si všimla, že můj Lucky Bamboo nějak bledne, nemůže to být třeba nedodtatkem světla v zimě? U jiných rostlin (synadenium nebo euphorbia leuconeura) vidím jen přehnané shazování listů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 22:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Většinou se jedná o nedostatek světla z důvodu krátkého dne. Ještě k tomu jsou teď často inverze. Jestě že už se den prodlužuje teď je už o 50 minut delší.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dračince potřebují hodně světla, zvlášť pestrolisté odrůdy. Ale všechny vytvářejí kmínek a shazují spodní lista - ty nejdřív zesvětlají a později zežloutnou.
Blednutí listů by mohlo být opravdu způsobeno v zimě nedostatkem světla (krátký den), a pokud je dlouho takové šedivé a podmračené počasí, je to ještě horší. Přílišná zálivka není to pravé ani ve vytápěném pokoji, trvale zamokřená půda působí poškození listů.
Zkuste omezit zálivku a dát rostlinu někam, kde bude mít víc světla, věřím, že to nebude nic jiného Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 18:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A je váš Lucky Bamboo zasazený v zemině, nebo stojí v misce s vodou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Návštěvník
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 22:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám ho v zemině. Díky za rady, zkusím ho přestěhovat blíž k oknu a omezit zálivku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 23:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Paní Dvořáková, já svůj Lucky Bamboo pěstuji hydroponicky, tzn. v misce s vodou a vždy, když už je prázdná, tak tam trochu vody doliju, aby mi má oblíbená pokojovka neuschla....
_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 26. 1. 2008, 0:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak často ho při tomhle způsobu pěstování přihnojujete - hnojivem na hydroponie, nebo jiným?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group