další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Zkusili jste letos narychlit květy dřevin?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 20:56    Předmět: Zkusili jste letos narychlit květy dřevin? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kromě tradičních barborek jsem zkusmo ustřihla i pár větviček azalky, trvalo jí to sice déle-5 týdnů, ale nakonec se ukazuje v plné kráse:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 22:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Měli jsme tradiční barborku, bez ní to není ono. Jaro přivolávám břízou a tavolníkem - ten sice ve váze nevykvete (dřív mu začnou opadávat lístky, možná že by po po delší době vykvetl taky), k tomu zas trochu zlatice. Taková klasika, ale potěší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tradičně máme zlatici a letos (teda vlastně loni) mimořádně bohatě kvetla. Skusil jsem i třešeň ale ta zas vůbec nekvetla.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 22:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Třešeň i když rozkvete, nikdy nemá tak krásné květy jako zjara na větvích. Asi to bude suchým vzduchem v místnosti - proto dokonce barborky sprchuji, nezaschnou, ale není to ono Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 13:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tradiční barborky (jabloň nebo třešeň) nejdřív nechávám koupat v lázni z vlažné vody, pravidelně je rosím, ale vždycky to skončí tím, že nasadí poupata, některá vykvetou a zbytek zaschne dřív než stačí kozkvést. Zlatý déšť rychlím pravidelně na Velikonoce a ten se vykvést už nijak nezdráhá, na Vánoce jsem to ještě nezkoušela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 14:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
čerešnu vždy zoberem až ked ma puk, zvacsa z jary na velku noc, a tak.
Tento rok je pocasie zas pomylené, takže unas v Bratislave už začína všetko pučat, tak myslím ze rychlit nebude treba zachvilku nic Smile

inak nikdy sme na vianoce nemali nič rozkvitnute, k vianociam patrí imelo, cezmina, mahonia,.... aroma vetvičiek, neviem si predstavit mat zlatovku na vianočnom stole.

Radsej zostanem pri rýchlení prútov na jarne prazdniny, kedy to pre mna vačšie opodstatnenie, teda jar.

_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 16:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkoušela jsem několik druhů barborek - zlatice rozkvetení vždycky jistí (i když já ji nechávám vykvést o Velikonocích, mám ji spojenou taky s jarem), nicméně ta pravá barborka je třešeň - a s tou bývá opravdu problém, suchý vzduch jí nesvědčí, i když se člověk snaží (rosí, koupe, seřezává).
Tyto Vánoce mi ale překvapivě krásně rozkvetla, i když to nestihla, tak jak má - do půlnoci Štědrého dne, že. Wink

A pro paní Ottovou: azalka je opravdu nádherná!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 20:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud trváte na peckovinách zkuste místo třešně blůmy-špendlíky, jinak také u třešní záleží i trochu o jaký druh se jedná rozdíl může být mezi Rivanem nebo Kordií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 20:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stanislav: Taky jsem si říkala, že bych mohla kvetení pomoci nějakou ranou odrůdou (zrovna Vámi jmenovanému Rivanu plody dozrávají už začátkem června, že ano), ale pak jsem naznala, že to by byla taková vypočítavost . Mr. Green
A jiné peckoviny ne, měla by se u toho podle mě zachovat nepozměněná tradice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 21:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ani mě barborky nevykvetly na Štědrý den, ani nemohly, řezala jsem je moc pozdě, až když jsme jeli pro stromek, takže vykvetly na Silvestra Laughing. Se zlaticí to vidím přesně jako paní Dvořáková, párkrát jsem o ní na Vánoce uvažovala, ale také ji mám spojenou s Velikonoci, a tak mi to připadá takové divné mít ji i na vánočním stole.

A pro paní Dvořákovou: Jsem ráda, že se Vám azalka líbí, je květy jsou sice drobnější, ale je to taková slunečná předzvěst jara

Byl to takový hokus-pokus a stejně potřebovala pokrátit protože už prorůstala do sousedky. Pomohla asi i mírná zima, protože měla už hodně nalité pupeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 23:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Třešně nekvetou na vánoce hlavně proto že jsou ještě v hluboké dormanci (zimní odpočíinek). V únoru by nakvétali podstatně lépe. Právě proto je v prosinci je vhodná doba na odběr roubů peckovin protože tyto rouby později raší.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 23:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V tom právě vězí to kouzlo - rozkvete, nerozkvete? Bude svatba - nebude svatba do roka? Kdyby třešeň pokaždé spolehlivě vykvetla, na co by se děvčata těšila, když by bylo předem jasno Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 26. 1. 2008, 15:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano,ano svatá pravda. Právě z tohoto důvodu se větvičky třešní dávají nakvétat na vánoce.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group