další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Toulitka
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hvězdička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 28. 1. 2008, 16:31    Předmět: Toulitka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj. Jsem zde poprvé a chtěla bych poradit ohledně této rostliny. Vůbec mi nekvete, akorát vylezou nové listy. Měla jsem ji dlouhou dobu u východního okna, slunce na ni nepražilo a teď ji mám krátce pod jižním oknem v koupelně. Rostlinu zalévám, tak jak mám. Poradíte mi?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 28. 1. 2008, 20:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Příčin proč toulitka (Anthurium) nekvete, může být víc. Požaduje vyšší vzdušnou vlhkost i stejnoměrně vlhký substrát, a je citlivá na chladnou a tvrdou vodu. Ta by měla mít pokojovou teplotu a být alespoň převařená. Od jara do podzimu potřebuje toulitka dost živin ke tvorbě květů, tedy přihnojovat každé dva týdny tekutým plným hnojivem.
Některé druhy potřebují krátký zimní klid (listopad - prosinec) s teplotou 15 - 18 stupňů, A. scherzerianum zakládá květy právě při těchto teplotách a pak by mělo v březnu rozkvétat.
Možná by pomohlo i přesazení, pokud máte rostlinu už delší čas. Vhodný je vzdušný, hrubý a propustný substrát - dobře se hodí směs pro epifyty, která je v prodejnách k mání. Použít můžete i hrubý rašelinný substrát. Jinou příčinu si nemohu vybavit, snad jedině že se přes léto líp daří toulitce v polostínu, ale to píšete, že ji na plném světle nepěstujete. Snad přesazení pomůže Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hvězdička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 10:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky, určitě vyzkouším, mám ji už asi rok, tak to opravdu možná chce něco jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 12:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ještě k tomu přesazení: Hvězdičko, nevím, jestli jste toulitku dostala od někoho (sám ji sázel, příp. přesazoval), nebo byla koupená - pokud ano, je nutné ji přesadit stoprocentně. To platí pro všechny kupované hrnkové rostliny - zemina, ve které jsou, se musí nahradit. Je vhodná pro start rostlinného růstu, ale pak už ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hvězdička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 12:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Právě, že jsem si ji kupovala, a to té hlíně jsem ani nevěděla, já přesazuju květiny, až když jim lezou kořeny, takže díky a určitě ji přesadím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 18:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale ještě s tím počkejte, aspoň do března. Rostliny mají teď období klidu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hvězdička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 19:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak na to už je pozdě, právě jsem ji přesadila, ale stejně nekvetla, tak snad se nic nestane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 19:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hm, máte sice pravdu, že rostlina se v květu nesmí přesazovat, ale stejně tak se nemá přesazovat ani během zimního období!
Nepřehánějte to se zálivkou, snad to zvládne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hvězdička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 19:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rozhodně díky za rady, každá je dobrá. Jen jsem jí ze spodu přidala trochu nové hlíny a keramzitu (doufám, že to není chyba).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 29. 1. 2008, 20:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Keramzit mohu jen doporučit, dávám ho na dno květináčů všech pokojovek i balkonových rostlin. Stačí malá vrstva, která zabraňuje případnému uhnívání kořenů při nadměrné zálivce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group