další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
JAK NA ŘASY
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
babu
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 3. 2. 2008, 16:58    Předmět: JAK NA ŘASY Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V trávníku mám již druhým rokem takové černé fleky.Snad jde o řasy nebo lišejníky.??Ošetřila jsem trávník fungicidem.Mírné zlepšení nastalo,ale za pár dní se vše vesele rozlejzalo dál a více.Asi to po zahradě roznášíme na botách.Neprovzdušňovala jsem,asi chyba,že.Poraďte mi někdo.Díky. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 3. 2. 2008, 19:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no mohla by to byt brondzova škvrnitosť, ale ta je skor do hneda, alebo potom pravdepodobnejšie tzv Čarovné kruhy, skuste vygooglit, dajake obrazky ze o ktore sa jedna, teda, ak som spravne identifikoval ja Confused
_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 3. 2. 2008, 21:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Čarodějné (čarovné) kruhy, které způsobuje houba, jsou tmavě zelené a později ve vnitřním kruhu odumírá tráva. Ale černé fleky?
To bude něco jiného - možná opravdu nějaký lišejník (?), protože většina travních chorob zbarví trávník do rezavé, hnědé, plesnivě bílé.
Možná dost pomůže přihnojit po provzdušnění, přidat kompost - prostě výživu, aby trávník měl sílu bránit se chorobám Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 3. 2. 2008, 21:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám to taky je to asi nějaká řasa. Je mezi trávou je hodně tmavě zelená až skoro černá.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 3. 2. 2008, 23:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fedych: no ja co som sa ucil , tak "Čarovne kruhy" su tmave až čierne; ale zase kazdy si pod pojmom tmave až čierne predstavuje ine, všakže ....
Ja som sa minule hadal s profesorom, že čo je to oranžova farba, obaja sme vraveli o inej, a furt to bola vlastne oranžova Wink

Babu: nemate nahodou dajaku fotku???

_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.


Naposledy upravil Matej S dne po 4. 2. 2008, 12:40, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 8:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rozhodně by to mohla být i řasa, taky jsem se s tím setkal. V tom případě nepomůže fungicid, ale přípravek proti řasám (algicid), asi by mohl zabrat i prostředek proti mechu např. MECHOŽROUT nebo MOGETON (ne Antimech, ne zelená skalice...). Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
babu
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 19:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
babu
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 19:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
DÍKY ZA ZÁJEM.Ty kruhy to asi nejsou,spíš ty řasy.začnu provzdušňovat a ten algicit.Pak už nevím,asi uteču ..nebo zase napíšu.Papa příště.A ten Megaton taky není marnej,ať si řasy uřijou.Doufám,že to přežije rodina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trávníky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group