další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jaké máte zkušenosti s pěstováním muchovníku Amelanchier?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Holišová
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 13. 7. 2006, 9:53    Předmět: Jaké máte zkušenosti s pěstováním muchovníku Amelanchier? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pořídila jsem si muchovník - Amelanchier. Je to podobná rostlina borůvce, pochází ze Severní Ameriky. Mám ten keř vysoký 1,5 metru. Ale nějak nevím, jestli ho pěstuji správně. Plody jsou chutné, borůvkám se nevyrovnají. Mátě někdo tipy na zpracování a pěstování?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vyslouzil
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 31. 10. 2007, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Speciální požadavky muchovník nemá - ani na půdu,ani na řez. Zpracovat lze plody jakkoli, je třeba vzít v úvahu, že se borůvkám skutečně nevyrovnají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leopold
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 13. 1. 2008, 7:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Muchovník - mám šest keřů. Zdá se, že zatímco zpočátku plodily hodně, později to trochu slábne. A to je dobře, protože plody jsou nechutné - nikdo je u nás nechce ani jíst, ani zavařovat. Snad by z nich šla udělat šťáva (po přislazení a okyselení - snad v kombinaci s rybízem). Nechápu, jak mnozí lidé mohou chválit jejich chuť ! To myslím vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vyslouzil
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 13:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je otázka vkusu. Podobně jako třeba s aronií (černým jeřábem), morušemi, mišpulí, zimolezem, oskeruší, ale i černým rybízem, jostou, atd. Jsou lidé, kteří tyto plody milují, jiní by je nevzali do úst. Někdo rád holky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 23:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vážně mi vrtá hlavou, jestli je muchovník dobrý, nebo nechutný? Aby bylo jasno jak to je, jeden už se k nám chystá. Když si pochutnáváme na rakytníku, bude mít třeba úspěch i muchovník.
Jak píšete - v kombinaci s rybízem by mohla být marmeláda docela k světu Twisted Evil , uvidíme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group