další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 9:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj všem, zkusila jsem aloe na opar a opravdu to funguje,přestal svědět aneudělel se puchýř. Snad mám to pravé, takový stromeček.Mrkla jsem na stránky, co doporučila p.Dvořáková a vypadá,že je to ona, Aloe Vera. Kamarádka mi včere řekla, že Agáve má stejné účinky, jako Aloe. Víte něco o tom? Pěkný den s kytičkama přeje Iva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 23:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vím o tom, že se dělá z agave sladidlo či sirup, taky se z agave dělají textilní vlákna, určitě obsahuje nějaké vitamíny a minerální látky. Se sirupem zkušenosti nemám, není-li to zas jen "mnoho povyku pro nic". Šťáva z některých druhů by měla snižovat hladinu cholesterolu, a taky známá tequilla má původ v agave Laughing http://www.bionebio.cz/index.php?main_page...cts_id=206
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 7. 2. 2008, 0:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám pocit, že jsem někde četla, že některé druhy agáve mohou způsobit dermatitidu, což je pěkná bestie. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 7. 2. 2008, 0:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A ještě, bude to ale už pár let, se zahajoval vědecký výzkum ohledně redukčních účinků šťávy z agáve na lidský organismus, nejen tedy snížení cholesterolu, ale i váhy. Ale nevím, jak to dopadlo. Možná by se to dalo najít na netu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 7. 2. 2008, 0:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám nemilou osobní zkušenost, když mně při stěhování na zimoviště agave pěkně drápla na předloktí: nehojilo se to hodně dlouho i přes všelijaké mastičky předepsané lékařem Crying or Very sad . Ale to už je moc let, dnes by si určitě poradili se škrábancem líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group