další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kombinovaný, částečně neopadavý živý plot
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 10:45    Předmět: Kombinovaný, částečně neopadavý živý plot Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, jsem - pokud jde o zahradničení - amatér a proto bych ráda poprosila zkušenější o radu. Potřebuji vypěstovat aspoň částečně neopadavý živý plot, který bude bránit nehezkému pohledu na plynovou stanici sousedící s mým pozemkem. Bude ze všech stran částečně chráněn, takže nikoli na přímém slunci. Ráda bych nějaký kombinovaný (nikoli jednodruhový), aspoň částečně neopadavý. Nejvíce by se mi líbil plot prostřídaný z více druhů rostlin, klidně i nižší a vyšší, aby působil zajímavě. Poradíte vhodné rostliny a možnost jejich zkombinování? V žádném případě nechci tuje. Raději listnatý. Nebo z větší části listnatý. Děkuji předem za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 22:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mrkněte se na výborný článek paní Menclové:
http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?...ticle=1103

Ve vyhledávači zadejte klíčové slovo plot a najdete i další, které vám poskytnou inspiraci i rady "jak na to".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 6. 2007, 8:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji, ten článek mi unikl. Určitě se jím budu inspirovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIRLUNKA
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 8. 2. 2008, 20:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
KLIDNĚ MŮŽETE POUŽÍT PTAČÍ ZOB NEOPADAVÝ-LIGUSTRUM OVALIFOLIUM,KALINU STALEZELENOU A NEBO KDYŽ ŘÍKÁTE,ŽE JE TO ZE VŠECH STRAN CHRÁNĚNÉ I BŘEČTAN BY MOHL BÝT.MÁME RŮZNÉ KULTIVARY APROTO SI JE MŮŽETE I BAREVNĚ ZKOMBINOVAT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 8. 2. 2008, 21:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Břečťan se hodí jako popínavý porost na oporu (zeď, mříže, pergola atp.), jinak není tak samonosný, aby vytvořil plot ať volně rostoucí, nebo vhodný ke stříhání. Na volné ploše se bude plazit a kopírovat terén, v žádném případě neudělá keř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group