další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Co se kde klube ze země?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 23:56    Předmět: Co se kde klube ze země? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stačilo několik slunečných dnů, a na záhonech se objevují rašící narcisy (mají letos nejvíc naspěch ze všech cibulovin), sem tam leze botanický tulipánek, i krokusy si daly říct a vystrkují lístky. Jen talovíny zaspaly, nebo si na nich pochutnaly myši - nevidět jediný. Rozkvétá i lýkovec! A sněženky se tváří, jako by tu byly již několik týdnů.
Možná, že u vás je toho mnohem víc, v podhůří Krušných hor je to malý zázrak. Řeknete nám, jak se hlásí předjaří u vás Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 20:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Talovíny už pomalu odkvétají (mám jich snad 100). Krokusy, kosatečky a narcisy už ukazují poupata. Sněženky v plném květu.Bledule začínají . Jmelí plně kvete. Čemeřice odkvétá. Včely již opylují jmelí ,talovíny a čemeřici.Nadmořská výška je 245m. Ale bohužel se má hodně ochladit takže bude na čas po radosti.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tu nadmořskou výšku Vám závidím můžete si dovolit pěstovat větší sortiment než já v 500 metrech.Narcisky pomale začínají také vystrkovat poupátka a mám velký záhon hyacintů,ty už vykukují jo a zčervenal mě na skalce vřes který doplňují zelené chomáčky orlíčků snad nám to nepomrzne když na výkend mají být ty mrazíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 22:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
28. února 2005 zažili tyto rostlinky také v plném květu -21.2°C a 2 března 2005 -18°C a přežili to bez újmy na zdraví. Když tak brzo raší tak už musí být na tyto výkyvy přizpůsobené. Zásadně nic nepřikrývám ať se děje co se děje. Ale stejně to nemám rád když se ochlazuje až na konci teplé zimy (nejhorší to bylo v roce 1998)
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 22:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na zimu přikrývám chvojím (vlastní zdroje pomalu docházejí), výšku tu máme 324 m.n. Protože však máme vzdušnou čarou asi 6 km nedaleko Milešovku - největrnější horu v Čechách, nějak se nám i mírné zimy větrem násobí. Krokusy už je vidět sem tam v předzahrádkách ve městě, mým se pořád ještě nechce.
Letos mám nějaké nové barvy - botanické krokusy, určitě to bude nevídaná krása Wink
Před třemi lety na kvetoucí tulipány a ostatní napadl sníh, bylo ho dost, přituhlo a držel se do druhého dne. Tulipány měly "zasklené" květy a přežily ve zdraví Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 12. 2. 2008, 9:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co se kde klube?
U nás na jižní moravě se vyklubala akorát velká bílá námraza. Sněženky jsou ohnuté,sklopené až k zemi a čekají na sluníčko,které přes tu hustou mlhu ani neuvidíme.Stromy a keře ,které se včera tvářili jako by už byli vzhůru,jsou zahaleny jinovatkou,takže i my,abychom vlezli do pelíšku a o zahrádce zatím jen si nechali zdát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 12. 2. 2008, 20:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Včerejší dopolední mlha se dala krájet - nebylo vidět na konec zahrady (ne že by byla tak obrovská). Naštěstí žádný mrazík, ale na náladě takový pohled z okna nepřidá. Přece jen se ale objevily talovíny - mají letos zpoždění, a první poupata krokusů ukazují barvy.
Podle některých předpovědí by mělo být jaro za dveřmi, podle jiných nás ještě čeká zima v březnu - pak si dělejte plány Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 12. 2. 2008, 20:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to máte štěstí,že talovíny lezou,že si na nich nepochutnaly myši,to na mojí skalce byly návštěvníci.Překousali u jeleního parůžku /vřesu větvičky až u země,byly uplně rozcupovaný našrot.To mě dost vzalo tak pěkně bíle kvetl mezi modrými rododendrony.No nedá se nic dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 12. 2. 2008, 21:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je škoda to Vás lituju Neutral Potvora myš.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 12. 2. 2008, 22:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myši jsou prevíti a neodradí je ani cibule narcisů - nic jim nevadí. Vypadalo to, že mi talovíny sežraly všechny, ale 12 kousků zůstalo. Takže je to k pláči Crying or Very sad , ale aspoň že něco zbylo. Daří se jim (myším) moc dobře, dík teplé zimě rejdí neúnavně celoročně Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A máme tady jaro po dost silném mrazu v neděli (-13.6°C) se krásně oteplilo a má se hodně oteplovat i nadále.Dnes to zase všechno krásně kvetlo a včeličky vylétly z ůlu. Doufejme že to ochlazení v neděli bylo poslední.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Den byl pěkný, dokonce se mrazem uválené sněženky a krokusy zvedly. Ale neuvidíme zatmění Měsíce - prší Crying or Very sad
Takový mráz u nás na severu nebyl, jen něco pod -9°C, prý má být v příštích dnech opět tepleji. Myslíte, že se tomu dá věřit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No ten měsíc to zamrzí , ale stejně to bude v dost blbou dobu kdy dost tvrdě spím. No spíš se těším na zatmění slunce 1. srpna. Sice bude jen 20cetiprocentní , ale zatmění slunce mám nejradši. Tady se už taky zatahuje ,ale ještě neprší.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No dnes som nastupil do roboty, do zahradnictva, uz sa vylozili dva kamiony z čiech a zajtra pride kamion z talianska z tovarom, tak zas bude roboty, ale to je vedlajšie.

teda ma poslali do jednej zahradkarskej osady strihat ovocne stromy,
marhule napucane, ceresne tiez, a hrušky sa tiež pomaly tlacili. cibuloviny vonku, domaca pani uz mala v takom "foliovniku" planty rajčiakov, a vedla uz cibulove vňate vytrčali.

skratka uplna jar. a dnes este bolo uplne paradne pocasie, behals om tam len v kratkom tričku. KONECNE TO ZACINA SETKO ZIT

_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No já dělám taky v zahradnictví a je pravda že na jaře je u nás pěkná honička zvlášť v dubnu a květnu. Takže si doma na zahradě tou dobou jara moc neužiju. Těď je pěkná mela o salát ,máme ho málo páč mě v listopadu nenapadlo že bude další teplá zima.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na tričko si ještě netroufám, i když můj syn už vyrazil v kraťasech. Ale on je nosí pomalu do prosince a opět začíná s prodlužujícím se dnem. Když ho vidím, zebou mě i zuby Laughing
On tak prý přivolává jaro...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky jsem řezal v předjaří stromy v třičku ,ale už stárnu a je mi čím dál větší zima.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no unas je zase problem zo sadzačkami cibule, kupilo sa presne tak isto ako minuly rok, a behom dvoch tyzdnov sa vsetka vypredala tak teraz sa dokupuje a na sklade tiez moc nemaju, no hruza.

a to tricko, no dnes bolo 13 °C , uplne bezvetrie a na slniecku uplne pieklo, ale je pravda ze rano o siedmej som mal na sebe dve hrube tricka, bundu a nato vestu..... a bolo tak akurat

_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tady bylo jen 9°C ale v neděli má být 15 . Už se těším ještě mám prořezávat 10 zahrad a ještě tu svoji.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 9:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
takže je to tu samej zahradník -povoláním,ani já to se zahradničením nemam tak odlišné.Pracuji v lesních školkách děláme i okrasy, takže práce už se u nás taky dostává do plných obrátek.Jo co jsme v zimě nalenošili teď musíme dohnat.U nas na již.moravě zatím neprší,ale začíná se také zatahovat,včera bylo nádherně,tak jsem zasela ředkvičky a nasázela salát do skleníku.Snad už to nezmrzne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 11:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem doma sázel salát už 5 listopadu a je v pohodě
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 21:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Už to venku pěkně kvete.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 21:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to jo,vždyť kdyby nebyla už tma tak jsem ještě v zahradě.dneska jsem vyhrabala mech už trávník pěkně vysychá,no a pěkně to všude voní jarem,ale jestli se neradujem moc brzo.
Je to paráda Very Happy Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 22:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Naposled bylo takhle teplo koncem února v roce 1998 a pak od 7 března do 21 března dost silně mrzlo. Snad se to nebude po 10 letech opakovat.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 22:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
a já si pamatuji že 24 února 1990 bylo taky dvacet stupňů vdávala jsem se totiž v šatech bez rukávů a už se ten rok neochladilo.Tak kéž by se to tak opakovalo i letos.Myslím jen to počasí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 22:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem prolistoval svůj zápisník počasí a máte pravdu. Mezi 20 - 25 únorem 1990 bylo velmi teplo každý den přes 15°C a potom se už na dlouho neochladilo. Ale mezi 9-11 dubnem bylo -5°C a snežilo a až 29. a 30. května byly poslední přízemní mrazíky. Duben 1990 byl celkově chladnější než březen.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 7:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
vy máte ale přehled o počasí,kam až zpětně zasahují vaše údaje?
To je dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 8:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Od 1 ledna 1987 do 31 prosince 1994 jsem počasí zapisoval. Pak jsem toho bohužel nechal. Začal jsem znovu až od 1 dubna 2001.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 20:28    Předmět: Co se kde klube Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já pobývám ve výšce zhruba kolem 420 m n. m. a ještě před oním nástupem teplých dnů se na zahradě klubaly sněženky a čemeřice, víc zatím nic. Teď přibyly i bledulky a jaterník podléžka - až vyfotím, zase pošlu. Wink




Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 21:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nadmořskou výšku máme asi stejnou,takže ten postupný vývin květů bude jako u vás,už se moc těším až pokvete hektarová louka bledulek ,každý rok se chodíme kochat tou nádherou.Ale ještě je brzy jsou mezy lesama ve stínu je to snad prý jediná rezervace v republice.Je to nádhera na něco takového narazit v přírodě.Jestli se mě podaří vyfotit tak se s vámi všemi ráda podělím o ten zážitek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 21:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Budeme se tešit.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 20:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ve městě se začínají zelenat okrasné keře! Tavolníky už strkají lístečky a zlatice nemá daleko do květu. Je tam podstatně tepleji, tak se všechno hrne ven, živé ploty už fakt vypadají živě.
Nám kvete na zahradě barvínek a tavolník se taky tváří maličko zeleně, ale zlatice podřimuje, asi se jí nechce do větru...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No doufejme že to ochlazení co se chystá nebude velké a dlouhé jako v roce 1998.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 18:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak to u vás vypadá po tých bouřkách?u nás přišla na chudáky kytičky co jsou už venku zase pohroma před týdnem mráz dneska kroupy.
Padaly v poledne a teď to tu ještě takhle leží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak u nás byla ve čtvrt na jedenáct dost silná bouřka a kroupy i 1 cm. Pak se to uklidnilo a tak jsem prohlédl zahrádku. Naštěstí nejsou žádné škody . Jen kroucená vrba stratila pár větviček. Ale ted vítr zase zesiluje. Přijde mě stejně silný jako dopoledne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás vůbec nejde internet přes wifi. Musím se připojovat přes mobil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme vyvázli bez úhony - před polednem přišla bouřka + kroupy, ale vítr se držel dost zpátky. Sice byly silné poryvy, ale čekali jsme to mnohem horší. Teď občas povívá, ale nebe je samá hvězda Cool
Jenže ještě není konec, v noci má příjít další vlna povětří, uvidíme, jak dopadneme zítra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také Labe pěkně stoupá už je o 3m výš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak nevím ja myslela že to jde od čech,ale máme to tady znova ted i z větrem to bude asi venku spoušť thuje se ohýbají až k zemy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nám se Svratka taky vylejvá,ale voda je potřeba takhle málo vody na jaře jsem ve Výrské přehradě neviděla a Brněnskou máme prázdnou pucují tam sinice vápní to letadlama a Brno je v mlze to by mě zajímalo co na to budou říkat okolní lesy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jste si myslela správně u nás už vítr zase zesiluje od půl šesté(17 :30). Jmelí na jabloních se klátí ze strany na stranu jak šílený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V březnu mají být nadprůměrné srážky což je dobře protože jsou zatím dost podprůměrné. Tedy až na dnešek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 20:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pršelo u nás vydatně celou noc, potok v lese se řítí jak při velké vodě, z koryta se zatím nedostal. Ale protože nebylo moc sněhu ani dešťů, vítám každou vláhu. My jsme přímo v podhůří Krušných hor, v dešťovém stínu, v létě často vyhlížíme déšť. Jenže mračna se přehoupnou přes hory a vyklopí vodu o pár kilometrů dál. Co nenaprší zjara, to už nedoženeme.
Vítr je zatím poklidný, ale ze severozápadu se prý už na nás žene další Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vítr je tady těd pěkně silný. doufám že se nic nestane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je u nás to samé my jsme od severu a západu krytý Českomoravskou vysočinou a ke všemu je známo že jižní morava je nejsuší místo v republice.Ono se zdá že něco zalejete konví,ale loni na jaře bylo sucho nasela jsem zeleninu a mohla se ulítat,semena na moji závlahu nereagovala a počkala si na vydatný déšť. Takže přířoda si poradí sama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Koukám že se to jeví všem stejně. Já mám také pocit že se nám deště vyhýbají. Kousek od nás je v létě silná bouřka a liják a u nás nic. A to se opakuje i několikrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Suché jaro mně děsí tím, že klesá voda ve studni až pak zmizí úplně. V posledních sedmi letech jsme byli dvakrát bez vody od června do prosince (jednou do 10. a jednou do 19.12). Nemáme totiž na naší samotě vodovod, jenom studnu, a bez vody je to neskutečně obtížné žití. Taháme ji pak v barelech od šťastnějších sousedů s hlubší studní, a šetříme každou troškou.
Tak pršet může o sto šest, ale vichr přijít opravdu nemusí. Stačí že poválel všechny ještě nerozvité krokusy Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jé vy jste ze samoty po takovém životě jsem vždy snila,
ale musím se smířit s tou hlavní silnicí na Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My máme vodu ve studni zároven s hladinou Labe a tak je stav vody poměrně stabilní. Ale dno studně je jen půl metru pod úrovní Labe a tak mám vodu v létě jen na 10 minut. Naštěstí rychle přitéká . V létě kvůli tomu zalévám 5 krát denně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak to jste dobrý,to já lajdačím,ale ono také zálezí jaké rostliny se pěstují,já hlavně zalívám skleník a hrnkovky a zeleninové záhony jdou bokem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
a to nemám studnu,ale deset metru od baráku rybník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT: Před dvaceti lety tahle samota byla krásná, pak přibyli dvojí sousedi, pořád fajn.
Před 14 dny sem dorazili zeměměřiči a celý tříhektarový pozemek (louka) pěkně rozměřili, i další tři hektary pod okresní silničkou, která vede pod naší zahradou. A hádejte co vyměřovali? Stavební parcely a inženýrské sítě Rolling Eyes , takže nás čeká rušno při výstavbě, nejméně 15 domků obestavěných ze tří stran našeho plotu ... a jistě i veřejné osvětlení. A mám po koukání do vesmíru Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to je hrozná škoda,zachvíli z toho bude velkoměsto to vás nechci strašit to většinou staví ti zbohatlíci.To u nas je to same,zachvíli zjistí že jim chybí obchody bary....atd.a samota s přírodou je v trapu.
Ale my jsme malí páni,aby jsme to změnily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 21:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U mě kvete sněženka Elwessova. Nikde jinde se mi nemnoží než tady pod ibiškem syrským.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 22:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tenhle druh sněženek neznám, máme jen obyč, co tu kdysi zbyly po předchozích majitelích.
Ale vylezly do květu botanické krokusy (ty modré), vypadají zajímavě i když mají menší květy a vyšší nožku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také lýkovec již kvete Smile . Každý rok měl jen 2-4 květy ale letos se snaží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 22:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Lýkovec mi začal kvést vloni v listopadu, a nějakým způsobem si květy uchoval do letošního února, takže vesele kvete dál.
Půl fóra se mi povedlo zaplácnout fotkou Embarassed, někdy se daří. Ale zase je aspoň vidět, co je na ní Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 22:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To nevadí že je velká.Jsou na ní krásné krokusy. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 22:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
z té fotky je cítit ta vůně,to musí být paráda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 23:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A také kosatečky už kvetou Razz

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 23:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak to jděte do prčic takhle jste napřed ????
to u nás budou možná za 14 dní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 23:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tohle místo mám na zahrádce na jaře obzvláště rád. Je to jediné místo kde mi jdou i bledule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 23:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás jsou zatím asi 3cm ze země venku, začaly ranní mrazíky a je podmračeno a mrholivo, trochu se to zpomalilo.
Vloni všechno odkvetlo hrozně brzy a rychle, a podle vašich fotek to vypadá na stejný průběh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 23:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Teď je chladněji něž loni. Bohužel má i dost mrznout.Sice to tak rychle neodkvete ale těch -7°C už je dost na to aby to namrzlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 23:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT napsal:
tak to jděte do prčic takhle jste napřed ????
to u nás budou možná za 14 dní.

Za 14 dní se budete radovat Very Happy a já budu koukat už jen na listy Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 18:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
však určitě zase máte něco v záloze co vám pokvete příště
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 20:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No přiznám se . Narcisy se už chystají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 21:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já jsem na podzim rozsázela hyacinty,a čekala jsem od nich letos jen list,ale oni mě chtěj překvapit a všechny pokvetou.narcisy mám v polostínu takže budou mít zpoždění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hyacinty snad u nás letos pokvetou dřív, než narcisy. Ale ronďáky mají nějak málo nasazeno, čert ví, co se jim vloni nelíbilo Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 22:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
taky se mě jeví tak,že budou stávkovat jen jeden co odpočíval snad tři roky se letos zbláznil,asi nabral hodně sil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 23:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Každý rok mi bohatě kvete Germania, že se až lidi zastavují a civí, letos asi nebude k vidění nic.
Už je taky letitá, bude chtít omladit, tak letos začneme Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 14:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dneska se bledulky jen usmívají na sluníčku.

zato sněženky ve stínu dostaly další mrazivý šok a ještě teď se z toho nemohou vzpamatovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Měli jsme ráno šest pod nulou, dalo se čekat zimavo, když byla obloha v noci úplně jasná. Ale den byl krásný (nebýt ledového větru) a slunečný.
Mně se spíš krokusy tváří nastydle a zas něco poválel vítr. Až do nich vlítnou kosáci, bude dílo dokonáno (patrně si ještě nevšimli) Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No ráno to byla síla ,bylo -8.4°C
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
že by si kosáci nevšímli těch krásných barev ty vaše modré jsou zxkulsivní.u nás po větru nebyla ani památka,no nádherný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme takový vídrholec, říkám, že tu fouká (fičí, nebo aspoň vane) 349 dní do roka. Někdy mně to dost zlobí, že pořád něco honím (nejraději rohože k zastínění skleníku) a posezení venku je taky bašta, když si vítr listuje v časopisech s předstihem. Ale víc mně mrzí množství dolámaných kytek, už ani kvůli tomu nevysazuji jiřiny Crying or Very sad , letos mám připraveny jen ty malé balkonové, že na to konečně vyzraju Wink

Naposledy upravil Fidych dne čt 6. 3. 2008, 22:47, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Daniel:tak to je síla,ten mráz a já si stěžuji na -4 stupně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám teploměr na nejchladnějším místě na zahradě. Jsme sice v nížině (245m.n.m) ale většinou tady bývá ráno ta nižší teplota kterou předpovídají. Studený vzduch teče dolů potvora Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale potvrdilo se mi to. Když už se má oteplit tak je teprve nejchladnější noc. Hlavně těď na jaře to nejvíc platí. Takže se mějte na pozoru při vyndávání balkónovek atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 22:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
kdepak ještě balkonovky,ty se ještě dlouho budou hřát za kamnama.Aspoň u mne.Na ty dávám safra pozor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group