další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Durman - vadnutí listů
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdekas
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 4. 7. 2007, 11:47    Předmět: Durman - vadnutí listů Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Můžete mi někdo poradit s durmanem? Mám druhým rokem durman a od jara, kdy jsme ho umístili na terasu, rostl krásně a měl bohaté tmavě zelené listy. Nyní se začaly na některých listech objevovat bílé skvrny. Listy postupně uvadnou a odpadnou. Jedna rostlina nám takto odešla úplně. U druhé roste část bez problémů a část uvadá. Rostliny vydatně zaléváme, hnojíme ledkem amonným a hnojivy na květ, občas doplníme tekuté železo. Na listech nemohu najít žádné škůdce, ani plíseň. Na zeminu jsem zkoušel zálivku s PREVICUR, ale nic nepomáhá. Předem díky za každý nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 4. 7. 2007, 21:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Možné je zasolení půdy.Podle toho co píšete by to MOHLO být příčinou,případně zkuste přesadit do nové zeminy,a také si všimněte zda v květináči nemáte mravence,ti nám před lety v durmanech nadělali paseku než jsme na příčinu přišli.Dále by se mohlo jednat o uhnívání kořenů,ale to by bylo cítit,vždy se vyplatí dát na dno nádob drenáž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdekas
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 6. 7. 2007, 23:36    Předmět: Durman Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji za odpověď. Mravence jsem nenašel a drenáž v nádobě mám. Připadalo by v úvahu zasolení půdy. Existuje způsob jak snížit zasolení, aniž bych musel celou zeminu vyměnit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 7. 2007, 16:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Starou vidličkou zkypřete povrch v květináči a vysypte,zbitek zalijte dešťovkou,po dvou až třech dnech doplňte novou zeminou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 7. 7. 2007, 21:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Budete muset zeminu propláchnout popsaným způsobem vícekrát, aby se vymyla. Durmany sice potřebují dost živin, ale lepší bude střídat třeba dva, tři druhy kombinovaných a méně "agresivních" hnojiv, než je ledek amonný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 2:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V posledních týdnech jsem měla stejný problém jako vy. Nakonec jsem zjistila, že i přes moji vydatnou zálivku má durman pořád „žízeň“. Nejlepší podle mne jej na léto zapustit i s květináčem do země, aby čerpal vláhu z půdy. Také může mít malý květináč, zkuste se podívat, zda už se spodem nestěhuje ven . Také je třeba hnojit, mně se nejlépe osvědčilo do každé zálivky vmíchat ½ odměrky Kristalonu Start a ½ odměrky Kristalon Plod a květ do deseti litrů odražené vody. Pozor na hodně studenou, nedělá mu dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 12:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám doma aktuálně sedm durmanů, dva jsou výrazně vyšší než já, daří se jim výborně. A podíl na tom podle mě má právě Kristalon. Durmany jsou rostliny, které potřebují velké množství živin, takže i já dávám hnojivo téměř do každé zálivky - a viditelně jim to vyhovuje.
Bílé skvrny na listech mohou být i důsledkem spálení rostliny sluncem - durman potřebuje spíš polostín a především - na jaře je třeba ho na slunce postupně zvykat, ne ho ihned vystavit na místo, kam dopadá větší množství slunečních paprsků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 23:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Náš soused každoročně durmany zapouští do země bez květínáče, rostliny má dvoumetrové, košaté, olistěné po celou sezónu (a kvetoucí). Tvrdí, že jakmile začnou durmany nasazovat poupata, začne on přihnojovat močovinou - zálivka každých deset dnů.
Jinak hnojí zjara Kristalonem a pilně zalévá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 22:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací


že durman zpotřebuje hodně živin a vody,to s vama úplně souhlasím
když jsem ho ze začátku šidile tak kvetl málo,sem tam květ a loni jsem mu dopřála a tkhle se mě odměnil jak vidíte.
Je to zkrátka žrout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 0:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vloni se mi osvědčilo, dát jim výživu do zásoby v podobě tablet (nikoli tyčinek), které se prodávají v balení po deseti kusech. V návodu je jedna tableta do květníku, ale durmany mají květník veliký, takže na vrstvu země dám sedm,osm tablet, zasypu a na to přesadím durman. Do července rostly opravdu dobře (pily jako duha), měly takovou správnou zeleň, pak se zdálo, že už vypotřebovaly zásoby, takže dostávaly Krystalon. V srpnu mi je zdevastoval vichr Crying or Very sad , z listů zbyly střapaté cáry a vcelku jen šošolky na vršku. Přesto všechno ještě vyhnaly poupata a kvetly dál Smile
P.S. Hnojivo v tabletách se jmenuje Silvamix
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group