další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Symgonium
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 13. 2. 2008, 8:53    Předmět: Symgonium Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mam doma panašovanou syngonii už několik let a teď se na ní oběvuje nějaká nemoc nebo moje chyba.Rostou jí zdravé krásné listy a z toho vyleze jeden,který je průsvitný jako pergamen nevím jestli je to zálivkou,světlem asi ne,protože stojí stále na stejném místě.Když jsem odlomila zdravou mačinku a vsadila vylezl taky lupínek nemocný.
Napište mě jestli jste se s tím už někdo setkali,nerada bych o ni přišla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 13. 2. 2008, 23:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Měla jsem se svým syngoniem stejný problém, který zmizel sám od sebe po přestěhování. Zřejmě mu nesvědčily pěstební podmínky. Nejdříve jsem si myslela, že je to tím, že občas pozapomenu na zálivku a i ten den dva zdržení udělá svoje. Ale v tom to asi nebude, protože moje skleroza zrovna neustoupila Mr. Green . Možná je to světlem, nyní je víc ve stínu, možná vzduchem - v dřívějším bytě jsme měli ústřední topení, nyní máme wawky. V každém případě to rostlinka přežila a má teď stále nové a zdravě vypadající listy. Držím palce, aby se i ta vaše z toho dostala.
Snad Vám někdo poradí něco konkrétnějšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 0:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hano T, zkuste si z části rostliny udělat vrcholové a stonkové řízky a namnožit si ji. Stává se u starších rostlin, že začnou být neduživé bez zjevné příčiny, ale protože se dobře množí, nic není ztraceno. Vsaďte si pak do květníku dva nebo tři zakořenělé řízky - rostlina bude vypadat bohatší, a kupodivu lépe roste, než jediný exemplář v nádobě. Syngonium není náročné, nechce úpal a miluje zálivku měkkou, ne studenou vodou.
Určitě se vám povede mít za čas doma opět pěkný kousek Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 10:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to jsem ráda,že nejsem sama kdo už to zpozoroval,zkusím ji přestěhovat co na to řekne.Rostlinu jsem už nařízkovala a z řízku lezou také průhledné listy tím to asi nebude.
Včera jsem dostala,snad prý monsteru,ale vypadá jako potos s dírama.Jak budu mít chvíli tak ji vyfotím a pošlu vám ukázat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 16:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže vám posílám fotku monstery pittieri kterou jsem dostala od švagrové ubezdušenou a mím úkolem bude ji napravit.Má zaschlé konečky listů myslím že to bude suchým vzduchem.


Jaký máte názor na ty zaschlé konečky listů vy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 18:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Za suché konečky může možná suchý vzduch, ale vsadila bych na ne zrovna pravidelnou zálivku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 22:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tý zálivce bych se měla také trochu věnovat.Má dlouhé vyhnané šlahouny,až dva metry a lupínky jsou daleko od sebe,načež koncové už jsou uplně maličké a bez děr.příčinou tohoto jevu si myslím,že byla uplně ve stínu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 22:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
řekla bych, že bude chtít holka celkovou ozdravnou kůru Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 14. 2. 2008, 22:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jo,už jsem ji udělala i sestřih a nařízkovala už je ve sklenici s vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 15. 2. 2008, 15:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Čas od času má ráda omytí listů, aby lépe dýchala průduchy. Při nedostatku světla přestane dělat otvory v listech a listy jsou celkově menší a vybledlé. Takže světla dost, ale ne sluneční úpal, a nestříhat vzdušné kořeny. Určitě se vzpamatuje a bude se jí dařit a Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group