další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Choroba Phalaenopsisu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 22:38    Předmět: Choroba Phalaenopsisu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem objevil podivné zhnědnutí listu orchideje.
http://fotoalba.cz/fotky/10771835

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 9:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jo tak tohle už jsem viděla,když jsem dostala paphilopedium chvíli vypadalo pěkně,ale myslím že mojí příčinou přelitím se oběvilo to samé a letělo na hnojniště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 21:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Možná byste něco našel tady:
http://haki.hu.cz/local/fotogalery/index.htm, jsou tam docela pěkně vyfocené choroby orchidejí - jak postupují.
Ale tohle poškození vaší rostliny bude spíš z nějakých nevhodných podmínek (mokro, ochlazení - průvan?)) - ale těžko vám budu radit, když pěstujete orchideje kdoví jak dlouho, a já žádné Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 22:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Problém je v tom že do teď mě rostly bez problému takřka samy. Toto je vůbec první případ choroby.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Možná je to babská rada, ale zrodila se v době, kdy moc chemických přípravků nebyla: naše babča měla stále zásobu hypermanganu, a používala ho nejen na lidi, ale hlavně na kytky, když na nich objevila nějakou nepravost (plísně a "suché hnití", jak ona říkala). Slabým roztokem omývala listy, nebo rostliny stříkala a musím říct, že byla docela úspěšná Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky skusím to. Já hypermangan používám na vypuzení žížal z květináčů. Žížaly v květináčích umějí napáchat dost škody.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hypermangan jako odpuzovač žížal, to je zas novinka pro mně Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zaleju slabým roztokem rostlinu v květináči a až žížaly vylezou z květináče tak je vyhodím z okna na záhon. Lepší je zeminu na přesazování před přesazováním propařit ,zbavíte se tak všech škůdců a plevelů. Nakupovaná zemina žížaly nemá, já totiž používám kompost a tam je plno žížal a někdy i plevele.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 21:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám taky kompost a pařeništní zem, kupuji jen substrát na kaktusy.
Velké žížaly při prohazování kompostu vyberu, ty vidím i bez brýlí, občas mi uteče nějaká menší mrška a pak doroste. Ale vzhledem k mé "slepotě" je ještě výskyt žížal v květníkách minimální Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem pozoroval vajíčka mšic a svilušek na větvích stromů. U živých svilušek vidím i nožičky.Vidím i semínka begonií a ledovek. Jenže když budu trávit každý večer takhle dlouho u počítače tak se s dobrým zrakem můžu rozloučit.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 13:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nedávno byl zajímavý článek o omylech týkajících se zdraví, které se šíří mezi lidni. Mezi tím i nějaký očař psal, že rozšířený názor, kterak si špatným osvětlením a namáháním očí kazíme trvale zrak, je jeden z bludů. Očím prý to nevadí, pouze se unaví, ale opět rychle zregenerují. Prostě zkažené oči se nekonají a tak klidně čtěte dál při baterce pod dekou, a pozorujte seminka a nožičky svilušek. Nějak brzy se probírají k aktivitě Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 20:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to je dobrá zpráva.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to já taky neustále čučím do lupínku,čekám co vyvedou molice na myrtě.Loni jsem se jich nemohla zbavit a tak jsem milou rostlinku nechala na verandě kde bylo i -8 čekala jsem že se zbavím molic i s myrtou,ale myrta přežila,tak jsem zvědavá ještě na tu havěť.
Myslím že mě nemyle překvapí,nic odolnějšího se jen tak nevidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 22:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo molice to jsou pěkně odolný potvůrky. Žádné postřiky na ně nezabírají.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 23:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na molice mám metodu: ne že by byla zrovna stoprocentní, ale mám aspoň dobrý pocit, že dostaly co proto. Popadnu kytku, šup s ní ven (aby bylo pokud možno chladno), protřepu jí ručně a molice lítají a letí a letí... Mr. Green Dost jich uletí, někdy skoro všechny, a trvá to jen chviličku, takže nestačí rostlina nastydnout. Pochopitelně orchideje nebudou to pravé rostlinstvo na lítací metodu (mají orchideje skutečně molice?)
Výsledek je ten, že molice jsou věčné, jen jejich stavy kolísavé Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 0:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Orchideje nemají molice naštěstí ne.Na orchidejích jsem zatím nic nepozoroval až na to co jsem vyfotil před týdnem. To s tím vyběhnutím ven to už jsem taky dělal s ibiškem a zabere to docela dobře. Ještě bych to zkombinoval s postřikem a možná by se zadařilo je zničit úplně.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 1:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co se molic týče, moc optimista nejsem. Mšice dokáží nadělat paseku taky, ale připadají mi takové tupé a nechají se pocákat a padají k zemi. Jenže molice jsou mrštný a ještě posměvačný, vždycky nějaká zalítne do úkrytu a pak se pošklebuje a určitě má někde pod listem kupu mláďátek Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 7:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je pravda že se nám molice akorád tak vysmívají.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takhle phalaenopsis vypadal 29 února. Teď už ty žluté listy upadly. choroba je prakticky na každém listě ale už dva týdny se naštěstí nerozšiřuje. Ale jinak kvete jak blázen(asi pud sebezáchovy)

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 22:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
list má špatný,ale kořeny vypadají zdravě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tady je aktuální fotka toho nemocnýho Phalaenopsisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
květ má nádherný,ale proč má flekatý ty listy?To je záhada, jinak se jeví zdravě. Rolling Eyes
Teď jsem si vzpoměla že tu mám knihu o orchidejích jdu se tam podívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže podobně vypadají listy v knize na dvou stránkách.
za prvý může to být přelitím,ale to nevipadá,to by byl konec s rostlinou.
Za druhý je tu psaný:budu citovat-přímé sluneční paprsky snadno způsobí poškození listů.Nejčastěji k tomu dochází v časném jaru,než okno nebo skleník přistíníme.Může se přistínit novinovým papírem.
Některé druhy jsou na jarní slunce choulostivé.
nic jiného jsem tady nevyčetla.
Kam jsme se to dostali,já vám radím jak na orchideje Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
je nádherná,bylo by moc škoda kdyby jste měl o ni přijít
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji moc.
Teď když mě zahyne tak na Vás seženu já paličku Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Exclamation Mr. Green Mr. Green Mr. Green Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přelití to snad nebude a sluneční úpal možná ale jiné orchideje to mají jiné a to mě neděsí. Asi ji postříkám nákým fungicidem něco málo jich vlastním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dostal jsem ji k narozeninám. Od té samé známé jsem dostal na podzim k svátku druhý Phalaenopsis a ten taky blbne. Tomu zas těsně před rozkvětem opadávají poupata a na nejmladším listě už má také podivné flíčky.
To je podezřelé že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
takže jsem objevila ještě jedno,ale mají to na cattley mladší vývojová stádia svilušky způsobují vznik malé bílé tečky na spod listu co později zčerná a okolo zežloutne.
To by taky vypadalo?To by musela do karantény aby se havěť nerozšířila na ostatní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Laughing ... někdo na ni prsknul bacil Mr. Green Exclamation Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ještě k té svilušce je napsáno,že je nejčastějším škůdcem orchidejí,a jen velmi obtížně se dá zjistit/pod lupou/.
Listy otírat vlhkou houbičkou po obou stranách.

Tak a teď to mám zpečetěné. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Svilušku mám na cymbidiu. A vidím jí i bez lupy potvoru vypasenou. Už chystám postřik ( a paličku Mr. Green )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
paličku? Rolling Eyes tak leda kovovou,už mě není dvacet. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mě taky ne. Mě bylo 20 v minulém tisíciletí Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nápodobně,ty dvacítky jsou už dvě. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to já ještě ne Laughing . Ale zas půjdu do důchodu až začátku léta 2039 pokud nebude mít vláda jinej názor. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jedno mládě vedle druhého a jak si troufají s paličkou na svilušky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Těch pět let není žádný rozdíl. Very Happy já duchod ještě nepočítám,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No ona ta palička nebude na svilušku. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já myslela že jo,ale zlikvidujte ji za včas jinak vám ty nádhery zlikviduje Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je sviluška cymbidiová ta na Phalaenopsis nejde Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 22:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevěřte tomu, ona neumí číst (sviluška), tak se klidně splete Mr. Green Wink Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 4. 2008, 23:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Naštěstí mám Phalaenopsis o patro níž. Vedle Cymbidia mám jen 2 Miltonie a 2 Dendrobia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group