další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Orchidej odkvetla
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TTereza
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 27. 9. 2007, 17:25    Předmět: Re: Orchidej odkvetla Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, nevíte někdo, jak na odkvetlou orchidej? Dendrobium, malé žluté kvítky. Mám jí ustřihnout ten holý stonek? Pokvete vůbec ještě? Dík Terez
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 5. 10. 2007, 17:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj Terez,

holý stonek nestříhej celý, U dendrobií se sestřihávají pouze odkvetlé květy a část květního stonku po první list.


Naposledy upravil Kateřina Hradová dne po 4. 2. 2008, 17:04, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kata82
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 7. 10. 2007, 12:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zdravím,
četla jsem úplně vše co píšete o orchidejích, teď mi právě rozkvetla bílá s růžovým středem, 1.ze 7mi květů, jsem analfabet, tak mě to moc těší. Další mi odkvetla a na konci to vypadá na očko. Ale chtěla jsem se zeptat jak to mám udělat, až mi dokvete ta první, protože už teď je vysoká asi 60 cm a květy jsou jen naposledních 10cm od konce. A třetí orchii jsem dostala se 2ma květy, ale těm se moje okno asik nelíbí, jsou svěšené, ale listy jsou tuhé, pekné, dokonce vyrostly další. Rozkvete ještě? Mám je asik měsíc.
Děkuji a přeji faj den. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 11. 10. 2007, 19:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Káťo,

záleží na druhu, který pěstuješ - orchidejí je velké množství a každá se samozřejmě něčím liší. Obecně mohu poradit, abys rostlinku pravidelně mlžila (jak listy, tak kořeny, ale ne květy) a ideální je, pokud ji pěstuješ ve speciálním keramickém květináči pro orchideje. Mají zůženou spodní část - tak, aby rostlina v koupeném průhledném obalu (květináči) nemohla stát v případě přelití ve vodě.
Důležité je i hnojení speciálním hnojivem pro orchideje.
Když orchidej odkvete, nech ji, horní část stonku uschne - počkej na to a pak tuto část odstřihni. Pokud poskytneš rostlince dobré prostředí, zase vykvete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilon
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 15:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám také dotaz ohledně orchideje, vykvetla mi , ale květy byly hodně malé a poměrně brzy uvadly, Phalenopsis pěstuji již několik roků a tohle se mi stalo poprvé, neví někdo čím by to mohlo být způsobeno?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 17:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím Vás, napadají mě tři možná vysvětlení:
1. Nedošlo tentokrát náhodou k nějaké změně při pěstování? Jiná teplota, zálivka, hnojení, umístění atd.?
2. Nejsou rostliny v květináči "umáčknuté"? Přesazovala jste je už někdy (nevím, kolik let je máte)?
3. Jsou květy nejen malé, ale i špatně vybarvené? To by ukazovalo na nedostatek draslíku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilon
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 5. 2. 2008, 8:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsou i špatně vybarvené, takže by to ten draslík mohl být, ale rostliny jsou krásně zelené a vypadají zdravě, přihnojuji je pravidelně hnojivem na orchideje, který jsem koupila v zahrádkářských potřebách, tak zkusím změnit hnojivo. dík Ilona
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 5. 2. 2008, 11:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Popis stavu květů by opravdu odpovídal nedostatku draslíku. Co se vzhledu listů týče, bývají spíš uprostřed prasklé nebo vypadají zvadle, ale to až když jsou rostliny už silně postižené.

Víte co? Zkuste své orchideje pohnojit dusičnanem draselným (0,5 g na litr vody). Nijak jim tím neublížíte, a pokud je to nedostatek draslíku, pomůžete jim.
Pak sledujte, jak budou vypadat další květy. Často se potom totiž zvětší a vybarví.
Jinak doporučuji používat kombinované hnojivo s vyšším obsahem draslíku, protože bohatě kvetoucí druhy mají vysokou spotřebu draslíku.
Dejte vědět, jak to s rostlinami vypadá. Zdraví K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agi08
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 17:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobré je stále rosti listy...orchidej nechce zalévat, nebot můžou její kořeny uhnívat, ale chce vzdušnou vlhkost. nevypadá to zrovna vábně, ale nejlepší je mít průhledný květník - plastový, aby rostlina měla světelné podmínky jako je má ve svém domovisku, tedy v pralese
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group