další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Znáte někdo krásnoplodky?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Koniklec
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 12. 1. 2006, 11:54    Předmět: Znáte někdo krásnoplodky? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Viděl jsem nedávno v knize krásnoplodku japonskou s výrazně fialovými plody a zaujala mě. Píšou tam, že se musí zasadit v teplé oblasti. Jsem z Břeclavi, tak to nebude problém. Ale chtěl bych si o tom popovídat s někým, kdo má s podobnou parádou zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holišová
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 24. 1. 2006, 12:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pěstuji krásnoplodky kousek od Brna a mám s nimi dobré zkušenosti. Potřebují ale chráněnou polohu, výživnou, spíše kyselejší půdu a dobrou zálivku. Pak vám udělají radost, protože zdobí fialovými plody konec léta a podzim, kdy už zahrádka začíná smutnět. Klidně si s ní hrajte a použijte ji v živých plotech a skupinách jiných dřevin. Co ale nesnáší, je vápenitá, suchá a vyprahlá zem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m.mo.
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 14. 2. 2006, 23:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pro představu (tvrdě snižuju kvalitu, aby to nebylo veliké)
http://dendro.mojzisek.cz/obr/krpl.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 7. 3. 2007, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevím, jestli jste vysadil krásnoplodku, ne kterou jste se vloni ptal?
Odborná literatura uvádí, že je dobré vysadit vždy několik keřů dohromady pro dobré opylení.
Uváděné nároky: teplo, slunce, propustná humózní zem a zimní přikrývka kořenového systému
Doporučené použití: předsadba vyšších dřevin v řídkých skupinách pro oblasti I - roviny, nížiny s vnitrozemským podnebím, nadmořská výška do 200 m, s průměrnou roční teplotou + 9stupňů a srážkami pod 550 mm ročně
pro oblasti II - roviny, zvlněné polosuché oblasti s nadmořskou výškou 200 - 350 m, s průměrnou roční teplotou +8 až 9 stupňů a srážkami do 600 mm ročně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group