další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Dendrobium nobile
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gaba K
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 21:35    Předmět: Dendrobium nobile Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím o radu jak pěstovat doma Dendrobium nobile .Koupila jsem ji asi před měsícem obsypanou květy ,venku byl mráz . Doma jsem ji nechala asi 2 hodiny aklimatizovat. Po týdnu všechny květy, bylo jich asi 30, zvadly a opadaly. Crying or Very sad
Teď nevím jak docílit toho aby znovu vykvetla. Poradí mi někdo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 20:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Připadá mi, že Dendrobium nastydlo a proto shodilo květy. Někdy je opad květů způsobený i nedostatkem světla - pak květy žloutnou a opadávají i poupata.
Podle toho, že mělo asi 30 květů (na jedné latě?) a kvete v zimě, soudím, že by mohlo jít o D. phalaenopsis, i když stoprocentní jistotu nemám.
Tyto orchideje vyžadují hodně světlé stanoviště, nikoli úpal. Postačí jim běžná pokojová teplota mezi 20 - 25°C v období vegetace, minimální teploty by neměly klesnout pod 15°C. Období růstu začíná na jaře, a v této době potřebují dostatek světla, který ovlivňuje nasazení květů. Rostlina nesnáší přemokření a k zálivce je vhodnější měkká voda pokojové teploty. Vyžaduje poměrně vysokou vzdušnou vlhkost kolem 80%, při nižších teplotách omezte zálivku.
Období růstu začíná v březnu, do září je můžete přihnojovat jednou za dva týdny hnojivem pro orchideje. Nesnáší vápník, protopozor nahnojiva s jeho obsahem.
Orchidejí rodu Dendrobium je velké množství, některé druhy vyžadují dobu odpočinku začátkem podzimu a kvetou pak od ledna do května. Pokud vaše D. shodilo všechny květy, nechte je nějaký čas v klidu téměř bez zálivky s nižší teplotou a začněte koncem března s "probuzením". Přesazují se po čtyřech letech so speciální zeminy pro orchideje, kterou koupíte vzahradnických prodejnách.
Chtělo by to zjistit, který druh jste si koupila, zda teplonilné Dendrobium, nebo druh chladnomilnější. Možná vám pomůže přečíst si něco podrobnějšího na
http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/stromobytec-dendrobium/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 21:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tady je přímo článek o pěstování Dendrobií od odborníků z Orchidea klubu
http://orchideaklub.mendelu.cz/vlastni/clanky/cldennob.htm.
Určitě se dozvíte víc Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group